PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Çalışanları Trampet Çalarak Sağlık İçin Yürüdü

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan bando takımı trampet çalarak sağlık için yürüyüş yaptı.

Gündem 10.09.2022, 16:29 Cansu Polat
Sağlık Çalışanları Trampet Çalarak Sağlık İçin Yürüdü

Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Samsun İstiklal Caddesinde bulunan Verem Savaş Dispanseri önünde sağlıkçılardan oluşan trampetlerle yürüyüş gerçekleştirildi.

İlk olarak sağlıkçılardan oluşan tiyatro ekibi yaptığı gösteri ile 'tüberkülozdan uzak kal' mesajı verdi. Akabinde sağlık çalışanları trampet çalarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Trampet sesini duyan vatandaşlar yürüyüşe yoğun ilgili gösterdi.

Yürüyüş sonunda açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, "3 - 9 Eylül Halk Sağlığı Haftası çerçevesinde bugün kapanış programını yapmış olduk. Bu Halk Sağlığı Haftamızda 7 gün 7 etkinlik planlamıştık.

Bugünkü etkinliğimizde hareketli yaşamı temsil etmek için İstiklal Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyüş gerçekleştirdik. Hem yürüyerek sağlıklı yaşamı teşvik etmiş olduk hem de bilinçli toplum oluşturmak anlamında, vatandaşlarımıza bunu anlatmış olduk. Bugünkü programımızın başlangıcında da bulaşıcı hastalıklardan olan tüberkülozla ilgili ufak bir koreografi yapıldı. Bu da hastalığın farkındalığının arttırılması için katkı sağlamış oldu.

7 gün boyunca ilk olarak TEKNOFEST'ten başlayarak aşı çalışması, vücut kitle endekslerinin ölçülmesi, hareketli yaşam, aile planlamasından Covid 19'a kadar, her türlü alanda çalışmaları yaptık. Kanser taramaları ve bunlarla ilgili gerekli çalışmalarda gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte de gıda sağlığı kapsamında da hareketli yaşamı öncelik alacağız ve bunun gibi birçok hastalığın farkındalığını oluşturmaya devam edeceğiz. Ben burada katılıp destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (5)
Samsun55 4 hafta önce
MaşAllah maşAllah geçici görevlendirmelerin nerede değerlendirildiği anlaşıldı. Trampetçilerin tamamı geçici görevlendirmelerden oluşan BANDO MIZIKA takımı. TABİİ Kİ sağlıkta Trampet çalmak önemli bir iş kolu.
... 4 hafta önce
Saçma salak işler
ÇST 4 hafta önce
m.i ın ve avanesinin mızıka takımı
vatandaş 3 hafta önce
şoförler hangi tarihten itibaren kendilerine tahsisli makam aracı kullanır oldu
Mesut 4 hafta önce
Amerika'nın 4 temmuz kurtuluş gününden esinlenmiş müdür.
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?