Sağlık Çalışanları İlaç Gibidir!

Bir yerimiz ağrı dığında canımız o noktaya odaklanır. Bir başkasının ağrısı bize gelmez, ne zaman ki o hastalığa düçar oluruz, gözümüze diken batmış gibi dikkatleri mız organı mıza odaklanır.

Gündem 24.11.2020, 19:34 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanları İlaç Gibidir!

Hastaneye gittiğinizde tedavi başlamadan psikolojik bir rahatlama başlar, sağlık çalışanlarının elinde tedaviye başlamadan %50 iyileşir sin iz, sağlık çalışanları psikolojik terapi gibidir. 

Hekiminizi dinlerken tedaviye teslim olur, iyileşme kanaati %100 oluşur. Evde ağrıya(n) organının iyileştiğini hisseder hasta...  Dişin ağrıması kerpeteni görünce geçermiş... Sır bilgileriniz ı psikoloğun uza anlatır, açılır, rahatlar sın ız.. 

Yaraların izi pansuman eden pansumancı, tedavinin takibini yapan hemşire, sağlık memuru, evladınız gibi, hastaneden taburcu olunca hasretle onlardan bahseder sın ız.. 

TIKLAYIN

Ameliyatını(z)da narkozun etkisiyle bayılır, ameliyat tamamlandığında beyaz melekleri görürsün etrafında, onlar senin en değer lilerin olur.

Hastalığı mız da onlara ihtiyaç duyduğumuz da, onlara karşı ne kadar da saygılı olabiliyoruz. Sağlık çalışanları ilaç gibidir.

Tarihsel süreçte baktığımızda sağlık çalışanlarına çok büyük değerler vermiş iz, ebe ana, hemşire hanim, Lokman Hekimi örneklendirilebilir iz... Sağlıkta bugün de o değeri verirsek, dünyaya meydan okuyacak bir sağlık sistemini tahsis etmiş olur uz...

Hulasa halkımıza ilaç gibi gelen sağlık çalışanlarını ecza dolapları gibi baş tacı edelim.

Likapa

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
lab.tek 2 ay önce
GÜZEL BİR YAZI,ANCAK BUNU ANLAYACAK KÜLTÜR LAZIM.
lab.teke 2 ay önce
o kültürde savunduğun mandacı zihniyet chpkk mı ? kültürsüzler bir türlü hazmedemiyorsunuz halkın iradesini
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?