PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Çalışanları Diyor ki: Toplu Sözleşme Son Viraj

Tüm hizmet kollarında elde edilebilecek ortak kazanımlar ne kadar iyi olursa olsun, sağlık çalışanlarının beklentileri karşılanmasa, kurumlar içerisinde sağlık çalışanlarının mağduriyetlerinin bariz bir şekilde derinleşerek, mesleki mutsuzluk, bıkkınlık, huzursuzluk kaçınılmaz olacaktır.

Gündem 04.08.2021, 01:28 04.08.2021, 01:32 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanları Diyor ki: Toplu Sözleşme Son Viraj

Yüz de lık zam min yüzdeliği, ek ödemede ki haksızlıkları gidermeyecek, sağlığın dışındaki meslek gurupları tek kalem de aldıkları maaşların daki yüz de lık dilimli büyüme karşısında, sağlık çalışanlarının tek kalem olmayan, maaş diliminin asgari ücret tutarındaki kısmına uygulanacak yüz de lık, olmayan ek ödeme ile birlikte meslek gurupları ile aradaki farkın açılarak mağduriyetleri bariz ortaya çıkacaktır.

Maaşların tüm hizmet gurupların da eşitlenmesi, ek ödemenin olası sağlık çalışanlarının fazla çalışması, 7/24 hizmet etmeleri, risk faktörü ve nöbetleri 24 saat üzerinden veya 16 saat üzerinden doğabilecek olumsuzluklara karşı bir hâk olduğu, tartışılması bile mümkün değildir.

24 saat nöbet tutan bir sağlık çalışanının hâkkı maddi değerlerle ölçülemez, diğer hizmet kolları ile aynı şartlarda toplu sözleşme masasına oturmaları adıl değildir.

İki yıla yaklaşan bir pandemi süresi, öncesinde depremlerde gözünü kırpmadan görev alan sağlık çalışanları, ülkenin dört bir yanında, sınır ötesinde mücadele veren sağlık çalışanları toplu sözleşme virajı sonrası otobanı görmelidirler.

İnşaallah son viraj gibi görülen toplu sözleşme sağlık çalışanları için hayal kırıklığı olmaz.

Temennimiz ve duaları mız la...

Likapa

Yorumlar (2)
Sağlıkçılar 1 yıl önce
Hiç bir şey elde edemezsiniz 15 yıldır olduğu gibi çünkü makamları sizlere hükümet veriyor sizlerde bunun karşılığında sessiz kalarak diyetinizi ödüyorsunuz hadi istediğinizi elde emedediniz diyelem varmı bir eylem planınız iş bırakmak grev iş yavaşlatmak vbvb ne yapmayı düşünüyorsunuz
yahu 1 yıl önce
telefon klavyesi yerine fiziki klavye ile yazsaydınız da anlaşılsaydı yazınız
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?