Sağlık Çalışanları Ankara'da Protesto Eyleminde: Ek Ödeme Adaletsizliği Son Bulsun! - Video Haber

Sağlık çalışanları sağlıkta adeta iş barışını yerle bir eden ek ödemelerdeki adaletsizliğe dikkat çekerek protesto eylemlerine devam ediyor. Ankara İbni Sina Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, hem hastane önünde hem de hastane içinde ek ödemelerdeki adaletsizliği alkışlarla protesto etti

Sağlık Çalışanları Ankara'da Protesto Eyleminde: Ek Ödeme Adaletsizliği Son Bulsun! - Video Haber

Ak Parti döneminde yürürlüğe konan perormans sistemindeki adaletsizlik, sağlık çalışanları tarafından protesto edilmeye devam ediliyor. Kimi sağlık çalışanı bu sistemden küçücük de olsa pay alırken kimisi hiç alamıyor ya da diğerlerinden 14 kat daha düşük alıyor.

TIKLAYIN

Üstelik, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya geçirilen sağlık işçileri ise sağlık iş kolunda dahi görünmüyor. Tüm bunların çalışma barışına zarar verdiğini söyleyen sağlık çalışanları bir süredir Ankara ve İstanbul'da hastane önlerinde alkışlı protestolarla tepkilerini dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 15:32

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER