Sağlık Çalışanları Ankara İbni Sina Hastanesinde Döner Sermaye Eyleminde!

Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesinde görevli sağlık çalışanları: Sağlık işi ekip işidir pankartları eşliğinde, "Sağlık Bakanlığı tarafından vaat edilen ek ödemeler adil bir şekilde dağıtılsın" talebiyle basın açıklaması düzenledi.

Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın kamuoyu önünde dile getirdiği ancak yerine getirmediği ek ödeme vaadine sağlık emekçilerinin tepkisi sürüyor. SES Ankara Şubesi’nin çağrısıyla İbni Sina Hastanesi önünde bir araya gelem sağlık emekçileri ek ödemelerdeki adaletsizliği alkışlarla protesto etti.

Sağlık emekçilerinin hükümet tarafından dile getirilen ek ödeme vaatlerinin hayata geçirilmemesine tepkisi sürüyor. Ek ödemelerin ya hiç verilmediğini ya da adaletsiz bir şekilde verilerek çalışma barışını bozduğunu söyleyen sağlık emekçileri İbni Sina Hastanesi önünde bu durumu alkışlarla protesto etti.

TIKLAYIN

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi’nin çağrı yaptığı, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası üyelerinin de destek verdiği alkışlı protestoya çok sayıda İbni Sina Hastanesi çalışanı katıldı. Alkışlı protestoda sağlık emekçileri sağlıkta ayrımcılığın yapılamayacağını ve sağlık hizmetinin bir bütün olduğunu dile getirdi.

SES Ankara Şubesi dün de Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde ek ödemelerdeki adaletsizliğe ilişkin bir açıklama yapmıştı ve bu açıklamada “Biz sağlık çalışanlarına tavandan ek ödeme yapıyoruz söylemi toplumda algı oluşturmaktan ve üniversite hastanelerinde çalışan sağlık emekçilerini mağdur etmekten başka bir işe yaramamıştır” denilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 12:41

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sag.mem
Sag.mem - 3 hafta Önce

Hükümet neden bu sese yıllardır kulakları kapatmış anlamak mümkün değil bence sağlık bakanlığı bürokratları görevden alınmalı akp oy kaybetsin diye yapıyorlar

SIRADAKİ HABER