Sağlık Çalışanı Selime: Olağanüstü Hal İlan Edilmediği İçin Maske Takmıyorum!

Eskişehir'de sağlık çalışanı Selime Topçu, alışveriş için girdiği markette tüm uyarılara karşın maske takmayı reddetti. Ekipler maske takmayan Selime Topçu'ya, 900 lira idari para cezası kesti. Maske takmamanın anayasal bir hak olduğunu öne süren Selime Topçu, "Olağanüstü hal ilan edilmediği için genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı, maske takmaya itiraz ediyorum" dedi.

Gündem 05.05.2021, 09:18 05.05.2021, 12:20 Güler Sağlam

Eskişehir'deki bir hastanede sağlık çalışanı olduğu belirtilen Selime Topçu, Odunpazarı ilçesi Arifiye Mahallesi İkieylül Caddesi'ndeki bir markete girdi. Market çalışanları maske takması konusunda Topçu'yu uyardı. Ancak uyarılara aldırış etmeyen Selime Topçu, alışveriş yapmaya devam etti.

900 LİRA İDARİ PARA CEZASI KESİLDİ

Market yöneticilerin ihbarı üzerine gelen polis ekipleri Topçu'ya, pandemi döneminde maske takılmasının zorunlu olduğunu belirterek, "Genelge var, pandemi nedeniyle maskesiz markete giremezsiniz" dedi. Tüm uyarılara karşın maske takmayacağını söyleyen Topçu'ya koronavirüs tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 900 lira idari para cezası kesildi.

"MASKE TAKMAYA İTİRAZ EDİYORUM"

Maske takmamanın anayasal bir hak olduğunu öne süren Selime Topçu, "Maske takmıyorum, çünkü anayasal hakkımı kullanıyorum. Anayasada maske takmak gibi bir zorunluluk yok. Maske takılması için olağanüstü hal olması gerekiyor. Olağanüstü hal ilan edilmediği için genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı, maske takmaya itiraz ediyorum" dedi.

Yapılan işlemin ardından Selime Topçu, bölgeden ayrıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Sivasli 3 ay önce
Meslegimizin yuz karasi, vefat eden butun meslaktaslarimizin vebali var derhal hakkinda sorusturma acilmali
İris 3 ay önce
Alınan kararların yasal olmadığını söylüyor. Sağlıkla ne ilgisi var. Silkelende kendine gel. Yasal olmayan kararlar ile hareket eden kişiler elbet bir gün karşılığını alacak.
İris 3 ay önce
Tamda hepimizin vermesi gereken tepkiyi vermiş. Alkışlıyorum????????
İris 3 ay önce
Sondaki soru işaretleri alkış bu arada. Sistem emoji kabul etmiyor sanırım
gs 3 ay önce
bu nasıl sağlık çalışanı? korona yok aşı yalancıların ekmeğine yağ sürüyor hanımefendi
Çağdaş 3 ay önce
Provakatör...
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?