Sağlık Çalışanı Nöbet Çıkışı 40 Kilometre YÜRÜYEREK Evine Ulaşıyor: Yetkililer Uyuyor!

Ordu'da yaşanan olay'da hastanedeki nöbetinin ardından evine gitmeye çalışan sağlık çalışanı, sokağa çıkma yasağı nedeniyle araç bulamadığı için 24 saatlik nöbetin ardından 40 kilometre uzaktaki evine yürüyerek ulaşmaya çalıştı. İşte o anlara ait video..

Gündem 16.01.2021, 17:45 16.01.2021, 17:46 Güler Sağlam

Ordu Ulubey Devlet Hastanesi servisinde çalışan sağlık emekçisi Harun Kışan, 24 saatlik hastane nöbetinden çıktıktan sonra 40 km uzaklıkta Fatsa'daki evine dönmek için araç bulamadı. Kışan, sokağa çıkma yasağı nedeniyle araç bulamadığı otogardan evine yürümeye başlarken sosyal medya hesabından yaptığı yayınla yaşadığı mağduriyeti yetkililere duyurmaya çalıştı.

Ordu Ulubey Devlet Hastanesi’nde sağlık memuru olarak çalışan ve nöbetten çıktıktan sonra Fatsa Ayazlı köyündeki evine dönmeye çalışan Kışan araç bulamadı. Belediye toplu taşıma araçlarının sokağa çıkma yasağı saatlerinde sefer yapmadığını belirten Kışan, “İnsanlar da evlerine dönebilmek için özel otobüs şirketleriyle gitmek zorunda kalıyor. O firmalar da fazla fiyat istiyor” dedi. Kışan, özel otobüs firmasının kendisinden yüksek ücret istemesi sonucu 40 km yolu yürümeye başlayarak, sosyal medya hesabından da canlı yayın başlattı. Belediye, Kışan’ın sesini duyunca sağlık çalışanı yürüdüğü yoldan özel bir araçla alınarak evine bırakıldı.

Kışan, yaşadığı sıkıntıyı ANKA'ya anlatırken “Bu bireysel bir mesele değil. Benim gibi birçok sağlık çalışanı bu durumdan mağdur. Beni bugün evime bıraktılar. Ama haftaya haftasonu tekrar nöbetim var. O zaman ne yapacağım. Ya da başka sağlık çalışanları bu durum da ne yapacak. Ben devlete hizmet ediyorum. Evime gidemeyecek miyim?” diyerek yetkililerden çözüm beklediğini söyledi. 

TIKLAYIN

"HASTA ARAÇ BULUP DA HASTANEYE GELEMİYOR"

ANKA’ya konuşan Ordu Sağlık Emekçileri Sendikası(SES) Başkanı Ferit Ceylan ise yaşanılan bu durumun sadece sağlık emekçilerini değil Ordulu her vatandaşı yakından ilgilendirdiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre sağlık çalışanlarına ücretsiz araç verilmesi gerekirken Ordu’da sağlıkçılardan ücret alınıyor. Ücret alınmasa bile zaten Belediye’nin kaldırdığı araç yok. Bu konuda vatandaş da çok mağdur. Aracı olmayan hastalar hastaneye gelemiyor. Kadın sağlık çalışanları da mağdur, işten çıkıyor saatlerce araç bekleyebiliyor. Haftaiçi akşam 9’dan sabah 5’e kadar Haftasonu cuma 8’den pazartesi 7’ye kadar sokağa çıkma yasağı saatlerinde hiçbir Belediye araçları sefer yapmıyor. Bunu sadece merkeze uzak olan tek bir ilçe yaşamıyor ki, Perşembe, Ulubey Gülyalı veya yakın mahallelerde oturan sağlık emekçileri nöbete, işe gidip gelmekte sıkıntı yaşıyor. İşte sağlık emekçisine verilen değer…”

İŞTE O ANLAR: 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Mahsun 2 ay önce
Harun neden Ulubeyden ev tutmamis ,Fatsa nere Ulubey nere ,biraz tuatarli haber yapin.
Sahip çıkalım Harun'a :) 2 ay önce
Çalıştığı yerde ikamet etseydi,hadi etmemiş 10 lira fazla verip otobüsle gitseydi.Ajitasyonun dibine vurmuş.Haber değeri sıfır,bide öyle bir haber yapılmış ki sanki tüm sağlıkçılar her gün bu kadar yol yürüyor.Vah Zavallı Haruuun :)))) Sahip çıkalım Harun'a sokaklarda yürüüyooo:)
Mahsun 2 ay önce
Harun Fatsaya bir gunde gidebilir, bir kisi hic durmadan bir gunde 40 km yol alabilir. Bu haber sizce gercek ile ilgisi var mi ,yoksa kurgu mu ?
Hemsir 2 ay önce
Mahsun harunun düşmanı sanırım,
Eh 2 ay önce
Bı ayıp hepinize yeter..
Sağlıkçı 2 ay önce
Ben sana empati yetenegi kullanarak cevap vereyim Mahsun bey,1-İnsan çalıştığı yerle oturdugu yer arabayla yakınsa tasinmayabilir ailesi vardır cevresi vardır cunku devamli gelip gidebiliyor ordu-fatsa arası dolmuslarla
2-Öyle kafana göre ben şu hastanede caliscam diyemiyorsun belki haberin yoktur yönetmelik var bununla ilgili atandığın yerde çalışıyorsun tayin kolay olmuyor
3-bir insan günde 40 km yol alabilir ne demek ya sanki her gun ordu-fatsa arası yürüyorsun çok basitmiş gibi gostermeye calismissin ama olmamış
4-Sen şimdi sorarsin “Harun neden araba almiyor” diye onu da ben soyleyeyim arabayi bedava vermiyorlar
Mahsun 2 ay önce
Harun neden Fatsa DH'de calismiyor ?Ulubey DH'nin Haruna ne gibi ihtiyaci var ?.Harun Ulubey DH 'ne atama ile mi yoksa geçici olarak mi gelmiş.
Hemsire 2 ay önce
Ev ile çalıştığı hastane arası 40 km. Az değil.ya evi taşıyacak hastanenin yanına .yada arkadaşlarından rica edecek sokağa çıkma yasağı oldugu günlerde nöbet yazilmayacak.ev ile çalıştığı kurum arası 40 km olan herkes herzaman sorun yaşar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?