Sağlık Çalışanı Başhekim Yardımcısına Açtığı Mobing Davasından 30 bin Lira Tazminat Kazandı

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli iken, 18 yaş altı 115 çocuğun hamileliklerine ilişkin polise ve savcılığa bildirimde bulunulmadığını ortaya çıkaran İclal Nergiz, bağlı bulunduğu başhekim yardımcısına karşı da tazminat davası açmıştı. Hamile çocuklar ile ilgili yaptığı sorgulamalar nedeni ile kendisine başhekim yardımcısı Akif Akça'nın mobbing uyguladığını öne süren sağlık çalışanı İclal Nergiz, 50 bin TL manevi tazminat talebinde bulundu.

Gündem 24.10.2020, 19:28 25.10.2020, 18:35 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanı Başhekim Yardımcısına Açtığı Mobing Davasından 30 bin Lira Tazminat Kazandı

Hürriyet'in özel haberine göre: Duruşmaya katılan Akif Akça yaptığı son savunmada, davanın reddine karar verilmesini istedi. Halen başka bir hastanede görev yapan Akça savunmasında özetle "Hamile çocuklarla ilgili hakkımda açılmış bir ceza davası var. Bu davanın bekletici mesele yapılması gerekir. Görev yaptığım dönemde hastanede 1500 kişi vardı. Davacıyı yolda görsem tanımam. İdari görevde de olmayan biri. Tanımadığım bir kişiye mobbing yapmam da söz konusu değil" dedi. Mahkeme, Akça'nın, Nergiz'e 30 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Hakkında açılan mobbing davasında karar çıkan Akça ile dönemin sosyal hizmet uzmanı Nazlıcan Dilber hakkında bir de ceza davası açıldı. İki sanığın, 'görevi kötüye kullanma' ve 'kamu görevlisinin suçu bildirmeme' suçunu işledikleri iddia ediliyor.

TIKLAYIN

GÖREV YERİ DEĞİŞTİ

Hamile çocuklar ile ilgili soruşturmaların gündeme gelmesini sağlayan İclal Nergiz'in görev yeri ise birkaç kez değiştirildi. Çocuk İzleme Merkezi'nde görev yapan Nergiz, ilk olarak tıbbi sosyal hizmetler birimine, oradan da hastane binası dışında bulunan toplum ruh sağlığı merkezinde görevlendirildi. Edinilen bilgilere göre, Nergiz bir yıl önce başka bir kamu hastanesinde çalışmaya başladı. 'Hamile çocuklar' haberinin gündeme gelmesi ile birlikte dönemin Başhekim yardımcısı Akif Akça ise Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi'ne başhekim yardımcısı olarak atandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
FERZAF 6 ay önce
SAĞLIK BAKANI MART 2020 DEN BU YANA HERGÜN EKRANLARDAN YALAN SÖYLÜYÜR .EK ÖDEME YAPILACAĞINI SÖYLEMESİDE YALAN
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?