PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığının Üvey Evlatları: Sivil Memurlar

Sayıları 200 bini bulan genel idare hizmetleri kadrolarında görev yapan sağlık çalışanları hiçbir hak ve ödemeden yararlanamadıkları için üvey evlat olduklarını dile getirdiler.

Gündem 27.05.2022, 15:29 27.05.2022, 15:41 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığının Üvey Evlatları: Sivil Memurlar

Sağlık Bakanlığından görev yapan 750 bin personelden  200 bin kadarını sağlık hizmetleri sınıfı dışı genel idari  memurlar oluşturuyor. Şef, memur, vhki, bilgisayar işletmeni,şoför, hizmetli vs gibi kadrolarda görev yapan bu personel ,   Sağlık hizmetleri sınıfı personeli aldığı bir takım hak ve ödemelerin çoğunu alamıyorlar. 

Corona acilde kayıt görevini yapan, ameliyathanede hastaları hazırlayan ve taşıyan, ambulansı kullanan, filyasyona çıkan, ihale yapan, mali işlere imza atan genel idari hizmet sınıfı personel gerek döner sermayeden gerekse diğer özlük haklarından faydalanamıyor.

Sağlıkta çalışan veri hazırlama memurunun milli eğitimde , belediyede çalışan emsali memurdan gelir bakımından hiçbir farkı yok. Ancak aldıkları risk hepsinden fazla. 

Şimdi birde buna 3600 eklendi. 

3600 de ise büyük bir adaletsizlik kapıda. Sağlıkta görev yapan genel idari hizmetlerin 3600'de adı bile geçmiyor. 

Buradan  örnek vererek uyarıyoruz.  X ili eğitim araştırma hastanesinde görev yapan 2 din görevlimiz/imam 3600 ek gösterge alacak. Bu din görevlilerin bağlı olduğu şef 2200 , bağlı oldukları hastane müdürü 3000 ek gösterge alacak. Bu adalet değildir.  Bu ve buna benzer birçok sorun kapıda beklemektedir. 

Kaynak: Personel Sağlık

Yorumlar (18)
Memur 1 ay önce
Okuma yazma bilmeyen ilkokul mezunu kpss ye girmemiş temizlik personeli hasta bakaci vs sürekli işçi kadrosundaki arkadaşlar.bizden 2 bin 3 bin fazla maaş alıyor.admin sen onların haberini yap.
Öncelik Beslemelere 1 ay önce
Hiyerarşik yapı tepetaklak. Torpilli taşeron, amiri konumundaki memurdan/hemşireden fazla gelir alıyor. Adalet diye bir şey kalmamış. Adam kollama, kayırma ve nepotizm son sürat ve her tarafta. Seçimleri bekliyoruz.
Gerçekler acıtır 1 ay önce
Sen işini yap, başkasının işinden maaşından sana ne la?
V.h.k.i 1 ay önce
Hani adetli olacaktı ek gösterge düzenlemesi nerde adı bile geçmiyor genel idare personelleri çok yazık inandırıcıli kalmadı artık.
Sağlık camiası 1 ay önce
HİÇ ÖNEMİ YOK. SEÇİMDE GÖRÜŞECEĞİZ İNŞALLAH.
ELEKTRİK TEKNİSYENİSYENİ 1 ay önce
TEKNİK HİZMETLERİDE UNUTMAMAK ÜZERE.
Sağlık camiası 1 ay önce
HİÇ ÖNEMİ YOK. SEÇİMDE GÖRÜŞECEĞİZ İNŞALLAH.
MALATYALI 1 ay önce
Oy ORANI EN YÜKSEK İL OLAN MALATYA DA COK BÜYÜK KAYBINIZ OLACAK. ARTIK YEMEZLER SİZİN YALAN DOLANLARİNİZİ. BİN KEZ YAZIKLAR OLSUN.
malatya44 1 ay önce
ÜVEY EVLAT OLSAK İYİ, HİZMETÇİ DİYELİM BİZ EN İYİSİ
Saglik 1 ay önce
Sağlık çalışanları dururken siz bu meslek gruplarını haber yapın biz daha alamadık ki siz ne alasınız
boşver 1 ay önce
dünyayı yediniz doymadınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?