Sağlık Bakanlığından Mesai Saati Düzenleme Genelgesi!

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 30.11.2020 tarihli Genelgesi ile, mesai saatlerinin 10:00-16:00 olarak belirlenebileceğine Genelgesinden sonra Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık tesislerinin mesai saatlerinin bu düzenlemeden istisna tutulmasının uygun olacağı yönünde karar aldığı öğrenildi.

Gündem 02.12.2020, 05:21 02.12.2020, 16:09 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığından Mesai Saati Düzenleme Genelgesi!

Bakanlıktan gelen talimatta; Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 30.11.2020 tarihli Genelgesi ile, hizmetleri aksatmamak kaydıyla merkez teşkilatlarında Bakanlarımıza, taşrada ise Valilerimize mesai saatlerinin 10:00-16:00 olarak belirlenebileceğine ilişkin düzenleme yapılmış ve söz konusu Genelge tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilmiştir.

—-Aynı konu İçişleri Bakanlığının 30.11.2020 tarihli Genelgesi ile de Valiliklere bildirilmiştir.

—-İl Sağlık Müdürlüklerimizce Covid-19 salgınının yayılım hızını kontrol altında tutmak ve kesintisiz sağlık hizmeti sunulması amacıyla Valilerimiz ile görüşülerek İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık tesislerinin mesai saatlerinin bu düzenlemeden istisna tutulmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

—-Konunun ivedi olarak Valilerimiz ile görüşülmesi önem arz etmektedir

10:00-16:00 Arası Mesaiye Geçen İller / 9 İl

*İstanbul İlinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti ( Nöbetle çalışanlar Hariç, sağlık çalışanları konusuna açıklık getirilmedi)

* * Kayseri İlinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti ( Nöbetle çalışanlar Hariç, sağlık çalışanları konusuna açıklık getirilmedi)

TIKLAYIN

* Edirne İlinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti ( Nöbetle çalışanlar Hariç, sağlık çalışanları konusuna açıklık getirilmedi)

* Sakarya İlinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti ( Nöbetle çalışanlar Hariç, sağlık çalışanları konusuna açıklık getirilmedi)

* Konya ilinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti ( SAĞLIK HARİÇ )

*Sivas ilinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti ( SAĞLIK HARİÇ )

*Aksaray ilinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti ( SAĞLIK HARİÇ )

* Denizli ilinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti ( Nöbetle çalışanlar Hariç, sağlık çalışanları konusuna açıklık getirilmedi)

*Bursa İlinde tüm kurumlar 10:00-16:00 arası mesaiye geçti (Nöbetle çalışanlar Hariç, sağlık çalışanları konusuna açıklık getirilmedi) 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
alıntı 2 ay önce
Sağlıkçı10 saat önce
Yine sağlık bakanlığı çalışanlarına esnek çalışma yok diğer kurumlar yine yarı zamanlı çalışıp fazla maaş alacak ama sağlık bakanlığı çalışanları riskin en yüksek olduğu yerde tam zamanlı çalışacak ama istediği hiç bir şey olmayacak eşit işe eşit ücret diğer kurumların çalışmadığı saat kadar sağlık çalışanlarına hergün fazla mesai yazılmalı..... Sabit dışı verilmeyen vhki memur hizmetli iş paraya gelince sağlıkçı değil ama çalışmaya gelince sağlık çalışanı fedakarlık yapacak diğer kurumda çalışanlara göre hakkım geçiyorsa helal etmeyeceğim artık memur çalışan kurum ayrımı olmasın taşerondan geçen işçiler bile sağlık çalışanlarından fazla alacak ikramiye tediye ekstra ne varsa işçilere verilen memura da verilmeli özellikle gih sınıfına çünkü onlar yerlerde... Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavında barajı geçenlere mülakatsız ünvanları verilsin.... Diğer kurumlar veriyor ne istiyorsunuz bu sağlık bakanlığı çalışanlarından
yetkili sendikamız nerede 2 ay önce
Yetkili sendikamız nerede, bu yaşadıklarımızın 10 da 1 ini öğretmenler yaşasaydı eğer biryerlerini yırtarlardı. Memursen geçen hafta çıkmış anaokulu öğretmeni için eylem yapıyor, ayıp be gözgöre göre biz sağlık personeline yapılana bakın
boyun devrile sağlık-sen 2 ay önce
hükümet nezdinde hükmün hiç yok. biz sağlıkçılarda hükmün yoktur. boyun devrile
başkan ve temsilcileri....
Tuncay 2 ay önce
Yetkili sendika denen sağlıksen'in Allah belasını versin.
Ceyda 2 ay önce
Adamlar hem esnek çalışıyor gelenlerde 10 da gelecek 16 da çıkacak. Şimdi biz diğer kamu çalışanlarına göre fazla çalışıyor olmuyor muyuz. Bize maddi ve manevi nasıl bir geri dönüş yapacak bakanlık.
Dr 2 ay önce
Allahim sen yardim et bu nasıl bir haksızlıktır.baska bisey diyemiyorum artık
Ggg 2 ay önce
Saglik çalışanları bu surecte çok yoruldu ve yorulmaya devam...
kamil 2 ay önce
Allahtan revamı bu! ?
Atropin 2 ay önce
Sağlık çalışanı olarak yaşadığımız bu sürecte başımıza gelen herşey tamamiyle bizim basiretsizliğimiz , zam donemlerinde 3.5 lara bizler razi olduk sesimizi çıkarmadım, haksizliga uğradık razı olduk boyun eğdik sesimizi çıkarmadım,dövülduk,sövüldük öldürüldük kinamaktan başka bisey yapamadık. Hangi birimizde dur diyecek cesaret vardı hiç birimizde, hangimiz kişisel menfaatlerimizden vaz geçtik fedayı kabullendik? hiç birimiz. Hıc bir işe yaramayan sendikalardan medet umar olduk. Afrikadaki antiloplar gibi nehri önce hep bir başkasının geçmesini bekledik. Amerikanın gay ları kadar bile hakkımızı aramadık. Şimdi bir olağan üstü hal var, hergün azalan bir iş gücü. Tüm dünya hastalığı kabul ediyor ama toplum önlemlere uyan yok. Şimdi ne bekliyorsunuz ortada bir savaş var var bu savaşın askerleri bizleriz. Lütfederlerse alırız,etmezlerse yutkunur geçeriz.
Lab tek 2 ay önce
Sağlık bakanı sağlık çalışanları için acaba birşeyler yapmayı düşünüyor mu sessiz ce alkışlıyor da bizler mi duymuyoruz.
ahmet bolat 2 ay önce
GİHS olanların durumu daha kötü özlük haklarına gelince biz sağlık personeli değiliz, özel hizmet döner sermaye ücreti pandemi parası vs., sağlık personeli izinleri kaldırılınca esnek alışma ve mesai düzenlemesinde sağlık bakanlığı personeli oluyoruz. SENDİKALARNE İŞE YARIYOR ACABA TEK DERTLERİ KENDİ KOLTUKLARINI KORUMAK.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?