Sağlık Bakanlığından Geliyoruz Diyerek Soygun Yapıyorlar İddiası!

Koronavirüs dezenfektesi için gelen Sağlık Bakanlığı ekibi olduğunu söylediği iddia edilen şüphelilerin ev sahiplerini spreyle bayıltarak evi soygunu yaptıkları iddia edildi. Sağlık Bakanı ve İçişleri Bakanı vatandaşları uyardılar.

Gündem 14.03.2020, 20:22 14.03.2020, 21:34 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığından Geliyoruz Diyerek Soygun Yapıyorlar İddiası!

İşte sosyal medyada yayınlanan o mesaj:

10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler.

Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı.

Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler.

Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi.

TIKLAYIN

Dikkat edelim lütfen.

BAKAN KOCA:KÖTÜ NİYETLİLERE KARŞI DA TEDBİRLİ OLALIM!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'da bu konuda bir açıklama yaparak, "Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size TELEFON GELMEMİŞSE, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. KÖTÜ NİYETLİLERE KARŞI DA TEDBİRLİ OLALIM!" dedi.

SÜLEYMAN SOYLU'DA UYARDI!

Emniyete yapılan ihbarların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'de sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak bu konuda vatandaşları uyardı. Emniyet Genel Müdürlüğünün paylaşımını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da paylaştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?