PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığındaki Şirket Elemanlarına Kadro Verilecek

Sağlık Bakanlığında hala alt işverenler tarafından çalıştırılan şirket elemanlarına yönelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "şirket elemanları kadroya alınacak" açıklamasında bulundu.

Gündem 18.04.2022, 23:43 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığındaki Şirket Elemanlarına Kadro Verilecek

Parlamento muhabiri Murat Polat tarafından gündeme getirilen Sağlık Bakanlığında MHRS ve ASSİST gibi bölümlerde yıllarca çalışan şirket elemanlarının sorunları nihayet çözüm buluyor.

Polat köşe yazısında konuyla ilgili şunları kaydetti:

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması üzere verilen soru önergesinde, sağlık Bakanlığında şirket elemanlarının kadroya ne zaman alınacağı sorulmuştu. Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine Çalışma Bakanı Vedat Bilgin yanıt vererek "kamuda taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçirilmesinin 696 sayılı KHK ile düzenlendiğini" hatırlattı. 

Bunun üzerine Milletvekili Ömer Fethi Gürer bu kez Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yönelik verdiği soru önergesinde, Sağlık Bakanlığı’na bağlı bazı birimlerde halen taşeron firmada çalışan işçilerin olduğu ve bu işçilerin daimi kadroya alınması yönündeki talebini iletti.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin son verilen önergeye verdiği yanıt da ise; Kamu taşeron işçilerin daimi kadroya geçirilmesi maddesi uyarınca 696 sayılı KHK kapsamı dışında bırakılan alt işveren işçileri kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde binlerce eleman şirket elemanı olarak hala çalışıyor. Sağlık Bakanı Koca'nın şirket elemanı olarak çağrı merkezlerinde çalışan binlerce kişiye kadro vererek istihdam yaratması gerekiyor.

Yorumlar (16)
BELEŞ kadro 1 ay önce
Milletvekili; birileri için beleş kadro peşine düşeceğine, KPSS ile atanmayı bekleyen İŞSİZlerin sorunlarına eğilsin. KPSS ile; hademe de atanıyor, hizmetli de atanıyor, memur da atanıyor, sağlık memuru da atanıyor, öğretmen de atanıyor.
.. 1 ay önce
Bir bitmediniz gitti
Vatandaş 1 ay önce
Daha başka kaldı mi kamuya almadığınız kendiniz insanları tüketici yaptınız bu sekilde ulkenin anasi aglayacak daha kötü günler yakındır
Gül gölge 1 ay önce
Torpilliler yaşadı bedava memuriyet kpss giren torpisizler üzülüyor ama.......
Osman çetin 1 ay önce
yan gelip yatıyor hepsi çalışmayı bıraktılar
sağlıkçı 1 ay önce
YAKIN SA SEÇİM Mİ VAR NE. BUNE PANİK.
1 ay önce
Peki sağlık bakanlığında 2015 ten beri 4b Li çalışan sağlık çalışanları kimin aklına gelecek artık acaba
nazif 1 ay önce
Hastanenin bel kemiği bilgi işlemciler taşeron....
Gülşen Gökçelioglu 1 ay önce
İlk önce üniversite hastanesi nde kadrolu çalışanlar için eş durumu tayini hakkı verilsin bizim hakkımız gozetilsin artık ayrımcılık yapilmasin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?