Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Alan Konuları En Kısa Sürede Paylaşılacak!

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Açık Öğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Başar Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Alan Konularıyla ilgili yaptığı açıklamada, en kısa sürede alan konularını paylaşacakları söyledi.

Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Alan Konuları En Kısa Sürede Paylaşılacak!
banner71

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ve beraberindeki heyet, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Açık Öğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Başar’ı ziyaret ederek sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi.

TIKLAYIN

Görüşmede, Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı müfredatının içeriğinin yayınlanması,  sağlıkta 2014 sonrası lisans tamamlamadan yararlanamayan çalışanlara Dikey Geçiş Sınavıyla (DGS) lisans yolu açılması için kontenjan sayısının artırılması gibi birçok konu masaya yatırıldı. Dural yaptığı açıklamada, Unvan Değişikliği Sınav sorularını hazırlayacak jürinin belirlendiğini, sınav alan konularının 24 Şubat 2020 tarihine kadar AÇIK Öğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Jürisi tarafından belirlenip Sağlık Bakanlığı’na iletileceğini dile getirdi. Ayrıca Dural, DGS ile sağlık yönetimi lisans programının kontenjanların artırılması konusunda AÖF itarafından da YÖK ile gerekli yazışmaların ivedi bir biçimde yapılacağını söyledi.  Dural, ayrıca Eskişehir’de çalışan sağlık çalışanları için ek kontenjan ve yeni sınıflar için çalışmaların başladığını belirtti.

Dural, sağlık çalışanlarının kariyer hedeflerinde yollarının açılması ve önlerindeki engellerin kaldırılması gerektiğinin de altını çizdi.

Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural’a Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 19:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bb
Bb - 6 ay Önce

Neden paylaşılmafı

33
33 - 6 ay Önce

Dört gözle bekliyoruz alan konularını lütfen paylaşın artık

33
33 - 6 ay Önce

Bu haber yalanmı yoksa neden çok sevinmiştim halbuki????

aa
aa - 6 ay Önce

Sınav tarihi çok yakın hala neden yayınlanmadı?

C
C - 6 ay Önce

Arkadaşlar yalan haber yayınlamayın lütfen. Bu hafta gelecek hafta diye diye sınav başladı nerdeyse

ERTUĞRUL
ERTUĞRUL - 6 ay Önce

İŞİNE BAK DOSTUM İŞİNE HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN HA

SIRADAKİ HABER