PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Rücu İşlemleri Konulu Yazı Yayımladı

Sağlık Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlık personelinin mesleklerini yaptıkları esnada muayene, teşhis ve tedaviye ilişkin tıbbi işlem ve uygulamalar nedeniyle ödenen tazminatlarla ilgili rücu işlemlerine ait Genelge yayınladı.

Gündem 28.07.2022, 01:00 28.07.2022, 02:46 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Rücu İşlemleri Konulu Yazı Yayımladı

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı’na intikal eden tereddütlerin giderilmesi amacıyla belli başlı konulara açıklık getirdi.

Sağlık personelinin mesleklerini icra ettiği esnada tıbbi işlem uygulamaları nedeniyle soruşturulmaları ve idarece ödenen tazminatın rücu edilmesine dair işlemlerle ilgili kapsamlı bir yazı yayınladı.

Malpraktis olarak bilinen hatalı tıbbi uygulama davaları nedeniyle yüklü miktarda tazminatlarla karşı karşıya gelen sağlık personelinin mahkemelerce rücu edilen tazminatları devlet tarafından Karşılanacağıne dair kanun yürürlüğe girmişti.

Yorumlar (2)
Veli 3 hafta önce
zaten malpraktisin kalkması saçma idi bu düzenlemenin gelmesi iyi olmuş hata yapan cezasını ödemeli
Ysp :( 3 hafta önce
Birazda yspler yaptiklari hatalari odeseler,hastanenin imami bile kendini doktor saniyor ama icraata geldi mi sadece hastanede doktor var,şimdi birileri cikicak yav bende sunu yapiyom bend ebunu yapiyom diyicek ne zamandir order yapmak icraat olmuş,kanlari labaratuara götürmek icraat olmuş
Ağzı olan konuşuyor ama o kadar aklınız varsa da doktordan iyi iş yapın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?