Sağlık Bakanlığı Mülakat Sınavında Şaibe mi Var? Sorular Whatsapp Gruplarında Dolaştı İddiası!

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı bu yıl Anadolu Üniversitesi tarafından yazılı ayağı tamamlandı. Bir çok spekülasyona sebep olan yazılı sınavın ardından sağlık çalışanlarının aylarca Bakanlığa mülakat istemiyoruz demesine rağmen Bakanlık geri adım atmayarak mülakat sürecini de işletti. Ancak mülakat devam ederken adaylara sorulan sorular whatsapp gruplarında paylaşıldığı iddia edildi. Adalet terazisinin yine şaştığı bu durum sonrasında Bakanlığın bu duruma da sessiz kalarak aylardır sınava hazırlanan adayların hakkını gözetip gözetmeyeceği merak ediliyor

Gündem 17.03.2021, 12:02 17.03.2021, 12:42 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Mülakat Sınavında Şaibe mi Var? Sorular Whatsapp Gruplarında Dolaştı İddiası!

Bir çok Üniversite'nin görevde yükselme sınavının mülakat aşamasında sınava giren adaylara 100 tam puan verildiği bilinirken, Sağlık Bakanlığının bu zor süreçte evlerine dahi zor giden personellerine yazılı sınavın ardından birde mülakat sınavı dayatması tepkilerin odağı oldu. 

SORULAR WHATSAPP GRUPLARINDA!

Dün düzenlenen mülakat sınavında zarf çekerek, içerisindeki 3 soruyu sözlü cevap veren aday, 1 soruyu bilemediğini iddia etti. Ancak işin ilginç tarafı burada başlıyor. Adayın bilemediği soru o sınavda iken whatsapp gruplarında çoktan dağıtıma çıkmış durumda. Dolayısıyla whatsapp grubunda sınav sorusunu görev diğer adaylar mülakatta bu soruları doğru cevaplayarak büyük bir adaletsizliğe sebep oldular. 

NEDEN HERKESE FARKLI SORU SORULMADI

Bakanlık madem mülakat sınavında tüm tepkilere rağmen ısrar etti adayların her birine neden ayrı soru sormadı. Yada Whatsapp yada vb. iletişim araçlarından soruların paylaşılmasının önüne geçecek sistemi oluşturmadı? Mülakat sorusunu doğru bilemeyen adaya sorulan soruyu whatsapp gruplarından öğrenerek diğer adayların doğru cevaplaması sonucu oluşan adaletsizliğe Bakanlık göz mü yumacak? 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
yılan hikayesine döndü 7 ay önce
bu sınavda adil olmak istiyorsanız kadro sayılarını iki katına çıkarın ve bu pandemi sürecinde mülakatta herkese yüz puan verin ki kimseden ses çıkmasın!
sağlık bakanlığı çalışanı 7 ay önce
en güzeli ve adaletlisi bu şekilde olur
Sağlık Bakanlığı çalışanı 7 ay önce
Şu anda Ankara da çok soğuk ve yoğun kar yağışlı bir hava durumu var. Böyle iken tüm resmi ve gayri resmi taleplere rağmen, engelli olanı, covid-19 geçirmiş olanı, yol parasını borç alanı, tüm zorluklara rağmen yazılı sınava girip başarılı olanı, bakanlık binası girişine toplayan ve yine personeline eziyet edip, bu yıl sağlık çalışanları yılı diyen Sağlık Bakanlığı bürokrat ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Yaptığınız haksızlıklar ve eziyetler unutulmayacaktır.
sağlıkçı 7 ay önce
aslında herkes mülakata girince hiç bir soruya cevap vermese alın kadrolar sizin olsa geldik tatmin oldunuz mu dese ve protesto etse ne güzel olur bunca eziyetten sonra verdikleri kadro kendilerinin olsun
Hasan Atılgan 7 ay önce
Sizin bu habercilik anlayışınızı kınıyorum. Yaptığınız haberin gerçekle alakası yoktur. Haberi yaparken ilgili kurumla görüşerek böyle bir şeyin doğruluğunu teyit etseniz daha iyi olur.
Doğrucu davut 7 ay önce
Sağlığın nesi düzgün ve liyakata uygun da bu sınav düzgün olsun
Güzide 7 ay önce
İyi de mülakattan çıkan kapıda bekleyenlere de soruları söyledi. Bu çok sıradan ve normal. Şaibe arıyorsan bu mesajlarda arama sen kendi haberinde ara..
ünvan 7 ay önce
mülakatta neden bukadar ısrar edildi hak kasbetmek için mi veriln sıralamaya girenlere kadrolarını ....sınavda, kadro sayısı içerisine giremeyen mülakatta mı girecek o halde sınavda yüksek alan mülakatta geride kalırsa onlarada bir şans daha vermek gerekir bu iş böyle uzar gider eğer ki hak bu ise
Fetocu rektör 7 ay önce
Anadolu üniversitesi fetoculerin eline geçmiştir. Rektör ve üst yönetim Feto ile bağlantıli olduğuna dair @KusuEskisehir Twitter hesabında belgeleri ile ortaya koyuyor. Artık sınavlardan herşey beklenir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?