Sağlık Bakanlığı Kamu İdari Kurulunda Görevde Yükselmenin Her Yıl Yapılması Karara Bağlandı

Sağlık Bakanlığı ile yetkili sendika olması nedeniyle Sağlık-Sen arasında yapılan Kamu İdari kurulu (KİK) toplantısında, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının düzenli aralıklarla tekrarlanması ile 15 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında yapılan Görevde Yükselme sözlü sınavına katılanlara ve Unvan Değişikliği sözlü sınavına katılacak personele yol harcırahı verilmesi karara bağlandı.

Gündem 29.04.2021, 23:34 30.04.2021, 11:15 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Kamu İdari Kurulunda Görevde Yükselmenin Her Yıl Yapılması Karara Bağlandı

KİK toplantısında, beş yaşından küçük çocuğu bulunan kadın personelin il içi geçici görevlendirilmesi ile birlikte 112 birimlerinde süt izninde bulunan ve doğum yapan personelin isteği dışında geçici görevlendirilmesi konuları istişare edildi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Toplantıda, tam kapanma kararı doğrultusunda aynı kurumda çalışan eşlerin nöbetlerinin düzenlenmesi ve okul öncesi eğitim-öğretim kurumlarının kapatılmasından dolayı oluşacak mağduriyet gündeme getirildi.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından iptal edilen mesai saatleri dışında ve hafta sonu acil servise hizmet veren röntgen ve laboratuvar çalışanlarının yüzde 50 artırımlı nöbet ücretinden yeniden yararlanabilmesi için çalışma yapılması gerektiği toplantıda değerlendirildi.

Tek birimli aile sağlığı merkezlerindeki aile hekimi ve aile sağlığı çalışanları, 7 gün üzerinde yıllık izin kullandıklarında, ücretlerinden kesinti olmaması için mevzuat çalışması yapılması kararlaştırıldı.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının düzenli aralıklarla tekrarlanması ile 15 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında yapılan Görevde Yükselme sözlü sınavına katılanlara ve Unvan Değişikliği sözlü sınavına katılacak personele yol harcırahı verilmesi karara bağlandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
:) :) 2 ay önce
1 sene oldu daha unvan değişikli ve görevde yükselme sınavını bitiremediler eline gözüne bulaştırdılar.Nasıl her sene sınav yapacaklar güldürmeyin bizi :)
selma 2 ay önce
kik kararları ne zaman uygulanmış ki, bundan sonra da uygulansın.
memur 2 ay önce
biz harcırah felan istemiyoruz kazananlara kadrosu verilsin yeter yılan hikayesine döndü 3 yıldır bir türlü bitmedi 2019 yılında başladı 2020 nisanda sınav yapılacaktı pandemiden dolayı olmadı ekimde yapıldı sözlü 2021 mart-nisanın 9 da bitti hala devam etmekte neden bekleniyor
Aa 2 ay önce
Görevde yükselme şey mi dostum vhki memur felan mi. Şube müdürü zaten referansla(uzman vb) cozuyorlar o işi demi.
Bari bu gerçek olsun? 2 ay önce
Gerçek kaynak mı acaba ? Umarım doğrudur ve bu liyakat için ilk adım olur. Yoksa ülkemizin vay haline birkaç sene sonra. liyakatsiz bürokrasi ve yönetimin sebep olduğu geri kalmışlık, profesyonellikten uzak, üretmeyi bilmeyip tüketen bir toplum, ilerleyen değil hep gerileyen kafa yapısıyla beraber ekonomik yıkım...Ve bu sebeple vahim sonuçlara gebe kalmadan DUR demenin başlangıcıdır diye umuyorum...
Yolcu 2 ay önce
2020 yılında açılan sınavı sonuçlandırılması. Her yıl sınav mı yapacakmışşşşş
Lisans sağlık memuru mezunu 2 ay önce
Bu kik kararları ne zaman uygulanmış ki şimdi Umut olsun. Yinede söyleyeyim lisans mezunu sağlık memuruyum branş yok diplomamda sağlık memuru yazıyor ama şuan hemşire kadrosunda çalışıyorum, açılan ünvan değişikliği sınavlarında bizi görmezden geliyorlar ve sağlık memurluğunu açmıyorlar. Bende soruyorum eğer hemşire ve sağlık memuru Farklı branşsa neden ünvan değişikliğinde açılmıyor, yok aynı işi yapıyorlar ve eşit sayılıyor ise o zaman sağlık memuru ünvanımı neden kullanamıyorum
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?