Sağlık Bakanlığı Eylül Ayına Kadar Personelin Yıllık İzinlerinin Bitirilmesini mi İstedi?

Eylül 2020'den sonrasında olası bir pik için hazırlık yapıldığını söyleyen Türk Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği Başkanı Ebru Kıraner, Sağlık Bakanlığı’ndan gelen yazışmalarda, “Eylül ayına kadar yıllık izinlerinizi bitirin” denildiğini bildirdi.

Gündem 10.07.2021, 18:24 10.07.2021, 18:42 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Eylül Ayına Kadar Personelin Yıllık İzinlerinin Bitirilmesini mi İstedi?

Türkiye’deki delta varyantlı hastaların yoğunluğunu değerlendiren Türk Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği Başkanı Ebru Kıraner, uzmanların Eylül ayı için 4. dalga beklentisinin kendisinin de taşıdığını söyledi. Sağlık Bakanlığı’nın hastanelere gönderdiği talimatlarla da Eylül ayındaki olası bir pik için hazırlık yapıldığını ifade eden Kıraner, şu ifadeleri kullandı:

“Eylül için bakanlıktan gelen yazışmalara baktığımızda hastanelere, ‘Eylül ayına kadar yıllık izinlerinizi bitirin’ diyorlar. Eylülde bu dalganın beklentisi çok açık. Bir dönem kişisel koruyucu ekipmanlarla ilgili çok ciddi sıkıntılar olmuştu. Hastane yönetimlerinden, ‘Şimdi vakalar azaldı, malzeme çekmeyi de azalttık bir miktar. Eylül ayında hazırlıklı olun malzemelerinizi ona göre ayarlayın’ diye de uyarılar geliyor. Tüm bunları düşündüğüm zaman Eylülde yine bir dalganın geleceğini öngörüyorum.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Sessizceeee 4 hafta önce
İzin neki? engel puanlarını silip kılı kılına %40 engel oranı altına düşürüp sen sağlamsın demekki diye ya sakat ya öleceksin demenin sağlık formulünü uygulayanlara bile sessizler..
Röntgenci 4 hafta önce
Röntgen teknikeriyim bizede şua kullanmayan varsa eylülden sonraya bırakın şuaları yazın yıllık izinlerinizi kullanın sonbaharda pik yapabilir pandemi dendi.Şua izin kaldırılacak muhabbetide var.Bir kısım arkadaşlar kullandı bi kısım kaldı.
mantık 3 hafta önce
çalışıp hakettiğimiz izinlerden bile kesinti yapan bakanlık. anamızın ak sütü gibi helal izinlerimizden para kesiyor. kırk yılın başı izin yapıyoruz para kesiyor. öğretmenler yılın yarısı izin yapıyor kesinti mesinti yok. akıl işi değil akılsız işi
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?