PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Çalışma Takvimi Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı tarafından Ek Ödeme Çalışma Takvimi belirlenerek ilgili birimlere gönderildi. Taban ödeme, Teşvik ek ödemesi sisteme giriş, personelin hesabına yatış tarihleri tek tek anlatıldı.

Gündem 29.08.2022, 18:00 03.09.2022, 14:38 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Çalışma Takvimi Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Ek Ödeme Çalışma Takvimini ilgili birimlere gönderdi.

Yayınlanan Ek Ödeme Çalışma takvimine göre sağlık tesisleri ek ödeme işlemlerini yapacak.

Her ayın 1'inde: Sağlık tesislerinin taban ödemeleri için Ek Ödeme Bordro Sistemi (EKOBS) dönem oluşturma işlemleri Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünce başlatılacaktır.

Her ayın 1 - 5 arasında: Sağlık tesislerine personelin temel ek ödeme hesaplamalarına esas veri girişleri yapılacaktır.

Her ayın 1 - 8 arasında: Sağlık tesislerince personelin taban ödemesine ilişkin ödeme belgeleri saymanlığa teslim edilecektir.

Her ayın 1 - 7 arasında: Sağlık tesislerince Tek Düzen Muhasebe Sistemi (TDMS) üzerinden ilgili dönem tahakkukları sonlandırılacak ve onaylanacaktır.

Her ayın 1 - 12 arasında: Sağlık tesislerinin inceleme heyetleri tarafından Yönetmelikle belirlenen iş ve işlemler tamamlanacaktır.

Her ayın 1 - 14 arasında: Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünce sağlık tesislerinin teşvik ek ödemesine esas teşvik ek ödemesi dönem katsayıları EKOBS'a tanımlanmasına dair iş ve işlemler

Her ayın 1 - 14 arasında: Sağlık tesislerince EKOBS'ta teşvik ek ödemesine ilişkin mutemelik iş ve işlemleri tamamlanacaktır.

Her ayın 1 - 18 arasında:Sağlık tesisi gerçekleştirme görevlisi ve harcama yetkilisine ilişkin imza ve onaylama süreçleri tamamlanarak teşvik ek ödemeleri, nöbet ücreti ve 663 sayılı KHK uyarınca sözleşmeli olarak görev yapan personelin ek ödeme belgeleri saymanlığa gönderilecektir.

* Bütün ödemelere yönelik bordrolar ilgili saymanlıklara gönderildikten sonra mutemeler tarafından EKOBS üzerinden "kesinleştir" butonu onaylanacaktır.

Yorumlar (20)
Hemşire 1 ay önce
Geçin dalganizi geçin siz. Sayin Fahrettin hazretleri, 10 ay sonra 500 bine yakın ysp ve aileleriyle birlikte düşündüğünüzde 1 milyondan fazla insanın size nasıl bir yumruk atacagimizi göreceksiniz.secimden sonra senin o Medipol hastanelerinin akibetinide göreceksin.kisaca dalga nasıl geçilir bizzat yaşayacaksın.omrumde hiç bir seçimi bu kadar iple çekmedim.doktor bakanına duyurulur.
muhitiin 1 ay önce
daha ne olsun teşekkürler reis.
bıktık 1 ay önce
100-200 liralık ödemeler için ne çok prosedür yapmışssınız. takvimini çıkarmışlar birde. teşvik varmıydıki takvimi olsun
Ebe 1604 1 ay önce
Ysp adı altında,Dr,hekim.adı altinda çok çirkin provatörler iş başında..bunlar ne degerli hekimlerimizi,ne sağlik cal.yansıtmakta,beni temsil etmedigi gibi mesleğimi de hekimlerimizi de yazılan çirkin ithamlar yansıtmamaktadır..bir grubun hakkını istemesi,diger grubun hak kaybını,hakkını aldıgı gercegini de yansıtmamaktadır..Kaldı ki biz birlikte aynı mecrada beraber çalısan ortak sorunları olan,her iki taraf olarak da sağlik gibi teknik riskli iş yapan,şiddetin hedefi,sahada yine biz bize,yine biz birbirimize muhtaç,yine bizi biz anlayan,yine birbirimizi koruyup kollayan,telafi eden,birbirimize emanet meslekleriz..sağlik çalısanı olarak yaptıgim isin karsılıgını almak istiyorum,diger tarafın da hakkını alması gerektigi gerçeğini değistirmez..ysp gibi hakaret cümlelerini kullanan da hekimler üzerinden karsılaştırma da aynı derece irrite edici..asla tasvip etmiyorum..bu sağlık camiasını yansıtmıyor..hepimize zarar veriyor
adam 1 ay önce
aynen gaza gelmeyin yada ergen işe yeni başlayan olabilir
UZM.DR. 1 ay önce
1. basamakta çalışanların suçu, onlara neden teşvik yok.
YÖK EK ÖDEME 1 ay önce
YÖNETMELİĞİ HALA ORTADA YOK SN BAKANIM
Doktorrr 1 ay önce
Doktor bakanı hede höde,yönetmenlik hede hede.Döner sermaye sistemine ne kazandırıyorsunuz ki size döner verilsin.Enjeksiyon? Vital takibi? Açıp bakın bakalım sut ta karşılığı ne kaç puan.Ondan sonra burada 500 bin kişiyiz dersiniz.Daha arkada mezun kaç 500 bin atama bekleyen var ona bakmak lazım.Bize doktorluk yolunu açın diyenle aynı kafa bu kafa.
Doktor 1 ay önce
Aman çok korktuk yönetmelik çekilecek :D
Gözünüz aydın 1 ay önce
Eylül ayinda yonetmenlik ya geri çekiliyor yada katsayilar değişecek. Doktorlari korku sardı bile :)
Dr Harun 1 ay önce
Yazıklar olsun sn Bakanım uzman hekim olarak 4,5 lira teşvik ile beni kamuda tutamazsınız
Abdullah 1 ay önce
Güle Güle
chargose 1 ay önce
Allahtan korkun Allah gözünüzü doyursun
Ysp 1 ay önce
Bu ay yatacak teşvik ödeme ne zaman hesaplara geçer acaba
Ysp 1 ay önce
Bu ay yatacak teşvik ödeme ne zaman yatacak hesaplara acaba
YHSNI HER AРахметLANDA MAĞDUR ETTİNİZ 1 ay önce
ÇOK ACIMASIZSINIZ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?