Sağlık Bakanlığı çalışanları çok şey istemiyor. GYS'de sözlü sınav olmasın

Sağlık Bakanlığında, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına giren adaylar Bakan Fahrettin Koca'dan, sözlü sınav sürecinin olmadığı bir alım talep ediyor.

Gündem 03.02.2021, 10:09 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı çalışanları çok şey istemiyor. GYS'de sözlü sınav olmasın

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında yazılı sınav süreçlerini tamamladı. Bir süre sonra sözlü sınavlar için süreç açıklanacak.

Ancak pandemi süreci en ön safta görev alan Sağlık Bakanlığı çalışanları, torpilsiz objektif bir süreçle, görevde yükselme süreçlerinin belirlenmesini talep ediyor. Bunun örnekleri var. En son olarak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, görevde yükselme sözlü sınavlarına katılan tüm adaylara 100 puan verdi. Hiç kimse itiraz etmedi, hak yerini buldu. 

Sağlık Bakanlığı personeli, aşağıda yer alan taleplerinin Bakan bey tarafından dikkate alınmasını talep ediyor.

Gelen Bir Mesaj;

Sağlık Bakanlığı GYS ve unvan değişikliği yazılı sınav süreci 4 Şubat 2021 günü tamamlanacaktır.
Sonrasında mülakat sürecine geçileceği duyurulmasını bekliyoruz.
Biz sağlık emekçileri bu kadar yoğun pandemi içerisinde çırpınırken, arkadaşlarımız pozitif yada temaslı iken aşı kampanyasında kesintisiz görev alırken nasıl mülakata katılacağız.
Çok yorulduk çok yıprandık.

TIKLAYIN

Dayanacak gücümüz yokken 8000 sağlık çalışanını Ankara'da toplamak yersizdir.
2021 yılı sağlık çalışanı yılı ise Sağlık Bakanlığı GYS ve ünvan değişikliği sınavında alın teri ile barajı geçen tüm sağlıkçılara mülakat puanı olarak 100 verilmeli ve tercihler alınarak atamalar yapılmalıdır
.2021 YILI SAĞLIK ÇALIŞANLARI YILI İSE SAĞLIK EMEKÇİLERİ MÜLAKATLARINI SAHADA CANI VE SAĞLIĞI İLE ÖDEDİ 100 PUAN HAKETTİ.
Sizlerden bu konuyu haberleştirerek bizlere destek olmanızı talep ediyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
Çift diplomalı memur 4 ay önce
Bizler sağlık alanında ki bölümlerimizden mezun olup Kpss ile başarımızı gösterip atandık. Çalışırken tekrar sağlık alanında farklı branşlardan diplomamızı alıp mezun olduk. Ünvan değişikliği sınavına girdik ordan da başarılı bir şekilde puanlarımızı aldık ama bu covid sürecinde bir de mülakat istemiyoruz. Artık kendimizi kanıtladığımızı düşünüyoruz. Bu süreçte yorulduk yıprandık. Sözlü sınav yerine barajı geçenlere adilane herkese 100 puan verilmesini talep ediyoruz. Diplomalarımız liyakatımızdır.
özgür 4 ay önce
yazılı sınavda başarılı olanlara 100 puan verilmesi gerekmektedir.Türkiyenin dörtbir yanından covid temaslı, covitte çalışan binlerce sağlık personelini Ankaraya toplamak önce sağlık personeline sonra halkımıza haksızlıktır...
Dilşat 4 ay önce
Ünvan değişikliği sınavında mülakat için herkese 100 verilmesini talep ediyoruz. Bizleri Ankarada toplamak pandemi döneminde binlerce sağlık personelini riske atmaktır.
kemal 4 ay önce
Hazır ekmek var yermisiniz.Ne kadar da bedavayı seviyorsunuz. Sizi balkonlardan alkışlattık ,daha ne istiyorsunuz.pandemi de de,bir dünya para aldınız,biraz halinize şükredin.
ünvan 4 ay önce
sınava giren herkese 100 puan verilmeli mülakatta hatta jest yapılarak her branşta %20 kontenjanlar artırılmalı....temaslı olarak sonradan sınava girenlere ya aynı yada benzer sorular soruldu bu da sıralamada avantaj sağladı sonradan girenlere onlara ayrı kadro açılmalı yoksa ilk sınava girenlere haksızlık olacak sonradan girenler yüksek puan alarak ilk sıralara girdiler...artık sağlık çalışanlarının sesiniz duysanız ne güzel olacak
Suat 4 ay önce
Sağlık çalışanları bunu hakketti. Size güveniyoruz bakanım
Hanifi 4 ay önce
Mülakat puanı olarak herkese aynı puanın verilmesini istiyoruz.
Srp 4 ay önce
BİZ SAĞLIKÇILAR İÇİN ÇOK İYİ OLUR
MU 4 ay önce
boşuna kendinizi yorup yorum yazmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?