Sağlık Bakanlığı Başasistanlık İlan Metni Skandalı

Başasistanlık gibi önemli bir sınav için Sağlık Bakanlığı web sitesinde yapılan, Başasistanlık sınav İlanı güncellemeden sonra yeni bir ilan girişi yapılmış gibi kendilerini otorite kabul eden kopyala yapıştırcı haber sitelerinin çoğunda yanlış ilan bilgileri yayınlanarak bir skandala imza atılmış durumda.

Sağlık Bakanlığı Başasistanlık İlan Metni Skandalı

COPY PASTE HABERCİLİĞİ!

İLAN METNİNİ YAYINLAYAN HABER SİTELERİ!

TIKLAYIN


 

Kendilerini sağlık haberleri konusunda otorite gösteren, yıllardır biz işi yapıyoruz söylemleriyle yetkili - yetkisiz sendikalardan banner reklamı almayı maharet olarak gösteren bir çok site kopyala yapıştır haberciliğinin son örneğini bu skandalda da göstererek, ilan metnini memurlar net üzerinden copy paste yaparak alıp yayınladılar. Hatayı ilk fark eden site memurlar net oldu ve ilanı hemen kaldırdı. Memurlar net üzerinden habercilik (!) yapan yani memurlar netin sağlık bölümü haberlerini, reklamıyla birlikte kopyalamasıyla meşhur bir çok sitede ilan hala yanlış bilgilerle yayında kalmaya devam ediyor. 

BU KOMEDİ NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

Muhtemelen haberimizin ardından tıpkı Sağlık Bakanlığı yetkililerinin yaptığı gibi sessiz sedasız ilanın yer aldığı haberi yayından kaldıracaklar ama bu süreçte Başasistanlık duyurusunu bekleyen binlerce hekimin zamanını çaldıkları yanlarına kar kalacak. Hemşire forması sektöründen büyük pay alarak, forma satışlarından elde edilen gelirin %1’lik bile olmayan dilimiyle, işgüzar birkaç memuru (ne karşılığında yaptıkları bilinmemekle beraber) tabiri caizse ayartarak editörlük yaptıran ve bunu da habercilik yapıyoruz kisvesiyle yıllardır devam ettirenlerin imza attıkları bu komedi ne zamana kadar sürecek merakla bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 09:12

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
çamur
çamur - 7 ay Önce

Bakanlığın yayınladığı ilan için başka sitelere camur atmak size yakışmadı

Dr.Fatih
Dr.Fatih @çamur - 7 ay Önce

Çamur atmakla ne ilgisi var. Bakanlık 1 yıldır hiçbir gerekçe göstermeksizin açıkladığı sınavı yapmıyor. Sonra tekrar ilana çıkıyor. İlk verilen ilanın aynısını tekrar sitesine koyuyor. Bunu gören medimagazin dahil birsürü site aynı ilanı yeni bir habermiş gibi kopyala yapıştır yayınlıyor. Ardından bakanlık hiçbirşey olmamış gibi ilanı kaldırıyor. Tüm bu siteler de ilanı kaldırıyor .. bravo....

SIRADAKİ HABER