Sağlık Bakanlığı Açıkladı: 14 bin ebe ve 63 bin hemşire Gece Gündüz Nöbet Tuttu!

TBMM Dilekçe Komisyonu'na yapılan başvuruya cevap olarak Meclis'e gönderilen verilere göre 2019'da 7 bin 670 doktor, 16 bin 446 uzman doktor, 3 bin 499 sağlık teknisyeni, 14 bin 603 ebe ve 63 bin 85 hemşire gece gündüz görevinin başında nöbet tuttu.

Sağlık Bakanlığı Açıkladı: 14 bin ebe ve 63 bin hemşire Gece Gündüz Nöbet Tuttu!

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre bazı sağlık çalışanları, sağlık kurumlarında çalışan engellilerin nöbet hizmeti olmayan hastanelerde çalıştırılmasına ilişkin olarak TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvuruda bulundu. Komisyon, konuyu Sağlık Bakanlığı'na iletti. Bakanlıktan kısa bir süre önce TBMM'ye ulaşan yazıda, sağlık çalışanlarının nöbet performanslarına ilişkin detaylı bilgiler yer aldı. İstatistikler, Kovid-19 salgını sürecinde mücadele veren ve mesai ile nöbetleri zirve yapan sağlık çalışanlarının salgın öncesinde bile gecesini gündüzüne kattığını ortaya koydu.

TIKLAYIN

Bakanlığın TBMM'ye gönderdiği verilere göre; 2019'da 7 bin 670 doktor, 16 bin 446 uzman doktor, 3 bin 499 sağlık teknisyeni, 14 bin 603 ebe ve 63 bin 85 hemşire gece gündüz görevinin başında nöbet tuttu.

Eksik yere görevlendirme

Bakanlık, "Nöbetsiz olarak tanımlanan 1. basamak sağlık kuruluşlarında Toplum Sağlığı Merkezleri ve İlçe Sağlık Müdürlükleri de dahil ihtiyaç anında nöbet tutulan sağlık tesislerinden buralara görevlendirmeler yapılmakta. Eksik ya da ihtiyaç duyulan personel durumlarında, ihtiyaç görülmesi halinde buralara atama ya da görevlendirme yapılmaktadır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 3 ay Önce

Böyle övüyorsunuz bu kadar çok çalıştığımızı biliyorsunuz ama kamuda en düşük maaşa bizleri talim ediyorsunuz

HADİİİ YAAA
HADİİİ YAAA - 3 ay Önce

BİZ ÇALIŞALIM TAMAM AMA BU DÖNER SERMAYEDE DE KEŞKE SİZDE BİRA NÖBET TUTSANIZZZZ

SIRADAKİ HABER