Sağlık Bakanlığı 81 ile genelge göndererek 7 gün şartı getirdi!

Sağlık Bakanlığı’nın aldığı karar göre tedavi için Türkiye’ye gelen turist Türkiye’de daha fazla kalmak isterse 7 gün hastanede yatacak.

Gündem 17.06.2020, 10:26
Sağlık Bakanlığı 81 ile genelge göndererek 7 gün şartı getirdi!

Sağlık Bakanlığı, sağlık turizmi kapsamında Türkiye’ye gelecek hastaların COVID-19 testlerinin sınırda ya da havaalanlarında değil, hastanelerde yapılması talimatı verdi. Sağlık Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelgede şu ayrıntılara yer verildi.

Hasta ve refakatçilerine ücreti mukabili tedavi göreceği hastanede COVID-19 PCR testi yapılacak veya PCR testi için numune alınacak.

TIKLAYIN

Kişiye, 7 günden önce ülkesine dönmek istemesi durumunda, PCR testi yapılacak. Negatif ise derhal hastane gözetiminde sınıra kadar uğurlanarak yolcu edilecek.

 Kişi Türkiye’de kalmak isterse hastanede tedavisi erken bitse bile en az 7 gün bekleyecek. 7 günü tamamladığında, PCR testi yapılacak. Negatif ise taburcu edilebilecek. Türkiye’de hastane dışında turist olarak konaklayabilecek.

14 günü tamamlaması durumunda COVID belirtisi yok ise test yapmaya gerek duymadan taburcu edilebilecek ve Türkiye’de turist olarak konaklayabilecek.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?