Sağlık Bakanlığı 3+1 Sözleşmeli Personelleri Mağdur Ediyor!

Sağlık Bakanlığında 663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine tabi sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasında 3. yılı doldurmuş olmasına rağmen Bakanlıkta yaşanan plansızlıktan dolayı 4 ay hatta 5 ay sonrasında kadrolar ancak verilebiliyor. Bakanlığa ulaşmak adeta imkansız. Zar zor ulaşan sağlıkçılara ise telefonu açan memurların iş yoğunluğunu gerekçe göstererek fırça atar tarzda konuştukları gelen bilgiler arasında.

Sağlık Bakanlığı 3+1 Sözleşmeli Personelleri Mağdur Ediyor!
banner71

2017/3 KPSS tercih işlemleri ile 663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine göre 3 bin 890 kişinin atamaları 16 Haziran 2017 tarihi itibariyle yapılmıştı. Bu atama ile yerleşen sözleşmeli sağlık personelinin kadroya geçişi için gerekli 3 yıllık süre doldu ve kanun gereğince kadro verilmeleri gerekiyor.

3.yılını dolduran personelin ayın 14. günü ayrılış ve 15. günü başlayış olacak şeklinde kadroya geçişlerine dair madde olduğu halde işlemler yapılmıyor. Birçok sağlık çalışanı hak ettikleri kadroyu 3 yıl çalışmalarına rağmen 4 ay geçtikten sonra hak kaybına uğrayarak ancak alabiliyorlar.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığındaki yavaş yürüren sistem ve orda görevli memurların yavaşlığı yüzünden binlerce personel mağdur durumda. ve bu personellerden sahada pandemiyle mücadelede başarı isteniyor. Sağlık personelleri hak kaybı için dilekçe yazmalarına rağmen elle tutulur bir sonuç alamadıklarını dile getiriyorlar. Böyle yoğun ve zor bir süreçte sağlık personeli birde hak etiği kadroyu 4 ay gibi bir süre geçerek aldıklarında ciddi moral ve motivasyon bozukluğu yaşıyorlar.

Aynı sistemle Milli Eğitim'de çalışan personelde ise böyle bir gecikmenin yaşanmadığı da gelen bilgiler arasında. MEB'de çalışan 3+1 sözleşmeli personeller bir dilekçe ile aynı gün kadroyu alabiliyorlarken, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personelleri ise 4 ay gibi bir gecikme ile zar zor ancak alabiliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 20:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Volkan Ayhan
Volkan Ayhan - 2 hafta Önce

Hadi 3+1 birler alacak sonunda ama ya biz modern asrın modern köleleri süresiz 4b liler biz ne yapalım lütfen sesimizi duyurun bizlere de sahip çıkın

1233
1233 - 2 hafta Önce

yokkkkkk yokkkkkkkkk kusursuz bir bakanlık .Allah Belanızı versin.

Merve
Merve - 2 hafta Önce

Bnde 112 personeliyim mayısta sürem doldu Ağustos ta kadroya geçirdiler ne olacak bizim hakkımız bizler tayin dönemi kaçırıyoruz Allah sistemide kahretsin bıktık

SIRADAKİ HABER