Sağlık Bakanlığı 3+1 Sözleşmeli Personelleri Mağdur Ediyor!

Sağlık Bakanlığında 663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine tabi sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasında 3. yılı doldurmuş olmasına rağmen Bakanlıkta yaşanan plansızlıktan dolayı 4 ay hatta 5 ay sonrasında kadrolar ancak verilebiliyor. Bakanlığa ulaşmak adeta imkansız. Zar zor ulaşan sağlıkçılara ise telefonu açan memurların iş yoğunluğunu gerekçe göstererek fırça atar tarzda konuştukları gelen bilgiler arasında.

Gündem 10.09.2020, 20:28 10.09.2020, 20:54 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı 3+1 Sözleşmeli Personelleri Mağdur Ediyor!

2017/3 KPSS tercih işlemleri ile 663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine göre 3 bin 890 kişinin atamaları 16 Haziran 2017 tarihi itibariyle yapılmıştı. Bu atama ile yerleşen sözleşmeli sağlık personelinin kadroya geçişi için gerekli 3 yıllık süre doldu ve kanun gereğince kadro verilmeleri gerekiyor.

3.yılını dolduran personelin ayın 14. günü ayrılış ve 15. günü başlayış olacak şeklinde kadroya geçişlerine dair madde olduğu halde işlemler yapılmıyor. Birçok sağlık çalışanı hak ettikleri kadroyu 3 yıl çalışmalarına rağmen 4 ay geçtikten sonra hak kaybına uğrayarak ancak alabiliyorlar.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığındaki yavaş yürüren sistem ve orda görevli memurların yavaşlığı yüzünden binlerce personel mağdur durumda. ve bu personellerden sahada pandemiyle mücadelede başarı isteniyor. Sağlık personelleri hak kaybı için dilekçe yazmalarına rağmen elle tutulur bir sonuç alamadıklarını dile getiriyorlar. Böyle yoğun ve zor bir süreçte sağlık personeli birde hak etiği kadroyu 4 ay gibi bir süre geçerek aldıklarında ciddi moral ve motivasyon bozukluğu yaşıyorlar.

Aynı sistemle Milli Eğitim'de çalışan personelde ise böyle bir gecikmenin yaşanmadığı da gelen bilgiler arasında. MEB'de çalışan 3+1 sözleşmeli personeller bir dilekçe ile aynı gün kadroyu alabiliyorlarken, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personelleri ise 4 ay gibi bir gecikme ile zar zor ancak alabiliyorlar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Volkan Ayhan 5 ay önce
Hadi 3+1 birler alacak sonunda ama ya biz modern asrın modern köleleri süresiz 4b liler biz ne yapalım lütfen sesimizi duyurun bizlere de sahip çıkın
1233 5 ay önce
yokkkkkk yokkkkkkkkk kusursuz bir bakanlık .Allah Belanızı versin.
Merve 5 ay önce
Bnde 112 personeliyim mayısta sürem doldu Ağustos ta kadroya geçirdiler ne olacak bizim hakkımız bizler tayin dönemi kaçırıyoruz Allah sistemide kahretsin bıktık
Huriye 2 ay önce
Abi bunlara ulaşmak imkansız yemin ederim ki 60 defa aradım adamlar açmadı hani beraber dilekçe verdiğim adam geçti ben niye geçmedim diye SORUCAM sadece soramiyorum yani bu kadar işinden aciz iş yapmak istemeyen bı insan topluluğu yanyana gelmesi çok acaip
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?