PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı: MHRS Randevu Sisteminde Değişiklik Yapılacak

Kızılcahamam’da düzenlenen Ak Parti kampında milletvekillerinin MHRS konusundaki sıkıntıları paylaşmaları üzerine Sağlık Bakanı Koca “randevu sisteminde değişiklik yaparak bu sorunu çözeceklerini” ifade etti.

Gündem 20.06.2022, 13:40 20.06.2022, 16:12 Cansu Polat
Sağlık Bakanı: MHRS Randevu Sisteminde Değişiklik Yapılacak

Ak partili Kızılcahamam kampında milletvekillerinin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya vatandaşın hastanelerde yaşadığı randevu sıkıntılarını dile getirdikleri ifade ediliyor.

Hürriyet Gazetesinde köşe yazarı olan Nuray Babacan vatandaşın MHRS konusunda yaşadığı sıkıntıyla ilgili Ak Parti Kızılcahamam kampında yaşananları bugünkü yazısında aktardı.

Ak Parti milletvekilinin Bakan Koca’ya vatandaşların son aylarda hastanelerde randevu alamamalarından dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, özellikle istifa eden doktorların özel sektöre geçmesinden dolayı çoğu ilde uzman doktor açığı bulunduğunu ve telefonlarının MHRS şikayetleri nedeniyle susmadıklarını ifade ettiler.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise milletvekillerinden gelen MHRS şikayetleri ile ilgili randevu sisteminde değişiklik yapacaklarını ve bu sorunu çözeceklerini ifade ederken “bazı adımlar atıyoruz. Yasal düzenlemeleri hayata geçirdiğimizde maddi açıdan durumlar düzelecek. Tekrar devlete geri dönecekler” açıklamasında bulundu söyleniyor.

Yorumlar (10)
SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLERE SON 2 ay önce
BU ADAMAI VE TÜM MERKEZ TEŞKİLATINI GÖREVDEN ALIN YENİ KAN GEREKİR AYRICA TÜM DAİRE BAŞKANLARI VE GENEL MÜDÜRLER SAĞLIK MÜDÜRLERİ HASTANE MÜDÜRLERİ DEĞİŞSİN YOKSA ÇIKIŞ YOLU YOK BUNLARIN HEPSİ YATIYOR BEN GÖRÜYORUM DA SİZ GÖREMİYOR MUSUNUZ AYRICA ATAMALARDA SINAV ŞART
realite 2 ay önce
emredersiniz , tüm bürokrasi ve bakanı görevden almak ne demek
yalan mı? 2 ay önce
ulan ben 2007 657 4 B İLE İŞE BAŞLADIM 2011 KADROYA GEÇTİM 2008 SONRASI sayıyor ve 3600 alamıyorum ve şimdi emekli olsam 3500 TL alacağım ama 2008 öncesi ise 6500 TL alacak bu sizin ahlaksızlığınız hak yeme b yemeniz
doğru 2 ay önce
2011 öncesini ssk sonrası emekli sandığı mensubusun tüm sandıklar birleşti sgk oldu. halen bu ayrım devam ediyor
alın görevden 2 ay önce
Sn. Cumhurbaşkanım hem sizi kandırdılar hem sağlık personelini haberiniz yok uzmanlarınıza bir sorun 2008 sonrası ve öncesi emekli olunca nekadar maaş alacaklar soru çok basit cevap veremiyecekler hık huk diyecekler emin olun hak yeniyor
Sözleşmeli yöneticilik kalksın 2 ay önce
Sözleşmeli yöneticilik son bulsun sağlık bakanlığında o kadar fazla başkan müdür genel müdür yönetici varki idarelerde azalmaya gidilmeli bu kadar ekonomik kriz varken ve idareler yenilenmeli değişiklik şart
İSTNİRSE YAPILIR. 2 ay önce
MHRS de randevular 15 gün sonra tek gün için veriliyor .Bu tamamen yanlış tek gün değil haftalık olarak açılmalı doktor izinalacaksa alacğı izi önceden bellidir. ona göre MHRS randevu sistemini aktif veya pasif edebilir. bu şekilde olursa sorun çözülür. diğer bir husus da 50 yaş ve üzerlerine 182 den kontenjan açmak bu kontenjanı aynı şekilde randevusuz olarak da yerinde oluşturmak.
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 2 ay önce
at sahibine gore ....butun burokrasiyi dislayan birisi bu isleri hic bilmiyor demektir
Abim 2 ay önce
MHRS deigosecek demek sorun nasıl çözülecek . MHRS 10 dakika artı sinirisiz ayaktan hasta ile çözülür
Antiperformans 2 ay önce
Mesai içi 50 hasta, mesai dışı 20 hasta bakan DOKTOR mesai içi+dışı TAVaN döner alırsa MHRS belki,kısmen çözülebilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?