PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca’nın Teşvik Sözü Yerde Kaldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından TBMM’de gazetecilere yapılan yaptığı Birinci basamakta görev yapan sağlık çalışanlarına teşvik ek ödemesinin yapılacağı yönündeki sözü yerde kaldı.

Gündem 26.12.2022, 18:05 29.12.2022, 01:54 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca’nın Teşvik Sözü Yerde Kaldı!

Sağlık Bakanı Koca yaklaşık 2 ay önce 8 Kasım 2022 tarihinde Mecliste bulunan gazetecilere teşvik ek ödemeleriyle ilgili açıklama yapmıştı.

Bakan Koca gazetecilere yaptığı açıklamasında, birinci basamakla ilgili teşvik verilmesi doğrultusunda çalışmalarının olduğunu, çalışmanın maliye ve bütçe stratejiden geçtiğini, Sayıştay’dan da dün geçtiğini ve sanırım 1-2 gün içinde yayımlanmış olacağını ifade etmişti.

Bakan Koca’nın açıklamalarının hemen ardından ertesi gün birinci basamakta görev yapan çalışanlara teşvik ek ödemesinin verileceği ile ilgili yönetmelik yayımlanmıştı.

8 Kasım’dan bu tarafa yaklaşık 2 aya yakın zaman dilimi geçmişken Sağlık Bakanı Koca’nın 1-2 gün içinde yayımlanmış olur dediği teşvik ek ödemeleriyle ilgili düzenleme yani yönerge hala yayımlanmadı.

Özellikle birinci basamakta görev yapan sağlık çalışanlarının gözü Bakan Koca’nın teşvik ek ödemeleriyle ilgili yapacağı yeni duyuruda.

Yorumlar (18)
Acilciii 1 ay önce
Evet nerede teşvik ödemeleri sayın bakan????
Sağlık 1 ay önce
Pandemide bile personeline sahip çıkamayan bir adamdan ne beklenir ki. Sağlıkçılar size gece gündüz beddua ediyor. Özel hastane sahibinden bakan olursa bize faydası olmaz...
Bakan var bakmayan var 1 ay önce
Milli eğitim bakanımı ki bol tatilci öğretmenlerine formalite bir sınavla 3-5 bin ek zam alsın! Bakan var bakmayan var
sadece 1 ay önce
sağlık sadece hekim işi değil, ekip işidir. sağlık personeli tarihin en kötü maaşlarına köledir. 4 kalem ödeme yapıyorsunuz , 4'ünüde toplayın asgariden az fazla ! sisteme onarılmaz zararlar veriyorsunuz. sağlıkla geldiğiniz o koltuklardan, sağlık ve yoksullukla gideceksiniz. sağlık ve ekonomi sizi bitirecek !
Hm 1 ay önce
Hangi sözü yerde kalmadıki
UZM.DR. 1 ay önce
1.basamak çalışanları; unutulmuş, sahipsiz, bakansız, üvey evlat haline getirilmiş.
hiç 1 ay önce
sayın beyin cerrahı lobotomi yaptırdınız galiba
BEYİN CERRAHI 1 ay önce
3. BASAMAKTA ACİLİ TÜRKİYEDE EN YOĞUN OLAN HASTANELERDEN BİRİNDE ÇALIŞIYORUM AMA 5-6 AY ÖNCESİNE DEK 1.BASAMAK HEKİMİNDEN AZ KAZANIYORDUM..YİNE SİZİN KADAR AĞLAMADIK..YILLARDIR SİSTEMİN KAYMAĞINI YİYORSUNUZ! YAPTIGIMIZ İŞLERE GÖRE ARADAKİ MAAŞ FARKI BENCE ÇOK AZ...
Sherif 1 ay önce
Maalesef hiçbir snedika veya yetkili kişi bu konuda bir çaba göstermiyor.
Hadi bakalim 1 ay önce
Hadi bakalim 1. Basamagada tesvik verinde kim bakalim acilde 700 hasta bakacak
Bayx 1 ay önce
Sen bakacaksın 20000 alacaksın onlar bakacak 5000 alacak onlar da hekim boş da oturmuyorlar minimal teşvik gerekli tabi ki istersen sen de 5000 TL’ye müdürlüklerde eğitim eğitim okul okul köy köy gezer tarama yaparsın zaten şu anda en boş müdürlük kadroları tayini çıkan personel beyaz reform gelince müdürlüklere gitmediler eski yerlerinde çalışmaya devam ettiler
Hadii gerçeklere 1 ay önce
1.basamakta 112 hariç teşvik alacak birim yok. 112 de zaten ek bir gelir getirmekte ama diğer birimlerin çoğu dönere katkısı olmayan birimler. Şu an işini gören tsm de oralar rahat çiftlik arayan yok soran yok sabah gel akşam git... hasta ile muhatap olan var mı...
;! 1 ay önce
700 hastaya sen mi bakıyorsun, 1. Basamaktakiler 10 hasta bakıyor zaten yabik yabik konuşma
Dert sahibi 1 ay önce
Bunu bakana sorabilecek bir tane gazeteci yok mu?
Bu cisim 1 ay önce
Bu adam bir tek bana mı antipatik geliyor?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.