Sağlık Bakanı Koca'dan CHP'nin 100 Milyonluk Test İddiasına Cevap!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu'nun toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin sorduğu CHP'nin test kiti iddialarına Fahrettin Koca'dan açıklama geldi..

Gündem 20.08.2020, 12:25 20.08.2020, 14:07
Sağlık Bakanı Koca'dan CHP'nin 100 Milyonluk Test İddiasına Cevap!

TIKLAYIN

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'in yerli Covid-19 test kitlerinin Sağlık Bakanlığı'na 4 ay arayla 6 kat fiyat farkıyla satıldığı iftirasına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sert tepki geldi. Koca 'Sağlık Bakanlığı, 9.8 TL'nin üzerinde herhangi bir yerli kit alımı yapmamıştır. İnsanları yanıltmayalım.' dedi.

Bakan Koca, CHP'li Emir'in '9 TL'lik kitin 9 dolara yani o dönemki kurla yaklaşık 60 TL'den alındığı' iddiası ile ilgili "Pandemiye siyaset bulaştırmayalım demiştim. Sağlık Bakanlığı, 9.8 TL'nin üzerinde herhangi bir yerli kit alımı yapmamıştır. İnsanları yanıltmayalım. Bu kadar net söylüyorum. Bu fiyattan veren başka kuruluşlarda vermedi. Kitin arkasında nasıl küresel oyunların oynandığını çok iyi biliyorum. Kitap yazılır. Kimler nerede ne konuşuğunu arkasında ne hesap ettiğini de iyi biliyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Sağlık 2 ay önce
Sağlık personelini kendi içinde ayrıştırmaya devam.Olay Doktor,Hemşire vs değil.Ne doktor olmadan hemşire,ne de hemşire olmadan doktorun bir anlamı var.Bunu herkesin bir defa kabul etmesi gerekiyor.Sağlık sistemi baştan değişmeli.Maaşlara zam yapılmalı döner sermaye şaçmalığı ortadan kaldırılmalı.Sağlıkçının bekçi,imam öğretmen kadar değeri olmalı.Hangi meslek grubu bu kadar aşağılanıyor anlamak mümkün değil.PES
Elf 2 ay önce
Gunlerce saglikcilar sesini duyurmaya calisti. Bir berguzar korel kadar degerimiz bile yok. Meslegimiz unlu degilde saglikci olmamizdan dolayi mi sesimiz duyulmuyor. Atama bekleyenlerin sesini duysun artik.
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?