PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca: Sağlık Çalışanlarına Elimizden Gelenin En İyisini Yaptık!

Türkiye’nin 20. Şehir Hastanesi olan Etlik Şehir Hastanesinin açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Koca, “beyaz reform ile sağlık çalışanlarına elimizden gelenin en iyisini yaptık” dedi.

Gündem 28.09.2022, 17:46 28.09.2022, 22:43 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca: Sağlık Çalışanlarına Elimizden Gelenin En İyisini Yaptık!

Bakan Fahrettin Koca Ankara Etlik Şehir Hastanesi’nin açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanına hitaben “2 teşekkürle başlamak istiyorum” dedi.

“Sağlık sistemini 20 yıl önce yeniden kuran politikaniz için teşekkür ediyorum” diyen Bakan Koca, “küresel salgından sonra sağlık çalışanlarımızın artan maddi ve manevi hakları konusunda gösterdiğiniz hassasiyet için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

ETLİK ŞEHİR HASTANESİ'NİN ÖZELLİKLERİ

 • Toplam alanı 1.022.725 m2
 • Toplam kapalı alan: 1.145.129 m2
 • Toplam yatak kapasitesi: 4.050
 • 1000 poliklinik
 • 125 ameliyathane
 • 691 yoğun bakım yatağı
 • 3.359 servis yatağı
 • Türkiye’nin en büyük kronik yara bakım merkezi
 • Ankara’nın en kapsamlı klinik araştırma merkezi
 • Ankara’nın ilk ve tek hibrit ameliyathanesi
 • Ankara’nın en büyük hiperbarik oksijen tedavisi merkezi
 • Ankara’nın en büyük uyku bozukluğu tanı ve tedavi merkezi
 • Kamu hastanelerindeki tek otizm merkezi
 • Cyberknife teknolojisi

"ANKARAMIZ İKİNCİ BÜYÜK HASTANE KOMPLEKSİNE KAVUŞUYOR"

Cumhurbaşkanımızın önce hayal ettiği, sonra hayata geçirdiği şehir hastanelerinin birinin daha açılışında bir aradayız. Toplamda 1000 polikliniğe, 125 ameliyathaneye, 4 bin 50 yatak kapasitesine sahip. Ankara'mız ikinci büyük hastane kompleksine kavuşuyor.

Yapamazsınız, işletemezsiniz denilen hastanelerin nasıl yapıldığını, verim alındığını hep beraber müşahede ettik. Hayal edebilirsek başlayabilirmişiz.

Beyaz reform ile sayenizde sağlık çalışanları ile elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Temelini attığımız hıfzıssıhha altyapımız her geçen gün olgunlaşmaktadır. Şehir hastanelerini kurarken yeni hekimleri yetiştirecek bir eğitim, araştırma ve hizmet külliyesi inşa ettiğimizin bilincindeyiz.

Yorumlar (58)
Hemsire 2 ay önce
Neyin en iyisi ya saka mi bu? Doktora 40-50 bin tl araliginda maaslar verilirken hemsireye 11 bin verilmesi mi elinden gelen en iyisi?
saglıkçı 2 ay önce
1 basamakta çalışan dr 19000 tl alıyor 2 ve 3 basamakta fark oldu,1 basamaka çalışan dr çocugunu okutamıyor gerçekçı olun tüm saglık çalışanları magdur hastanelerdeki artışın nedeni şehir hastanelerinden kaçışı önlemek.
S.M db 2 ay önce
Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan!
Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!
Allahın on pulunu bekleye dursun on kul;
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.
Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa
N.Fazıl KISAKÜREK
ANESTEZİ 2 ay önce
BİR İCAP PARASINI BİLE COK GÖRDÜNÜZ SAYIN BAKANIM BİZİ OTEKİLEŞTİRDİNİZ HEKİMLER VE DİĞERLERİ DİYE BİZ ASLA DR LARLA AYNI MAASI ALALIM DEMEDİK AMA BİZİ KADROLU İŞCİNİN GÖZNDE BİLE GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜRDÜNÜZ NEDİYELİM .....
dr 2 ay önce
halen kendiniz operatör doktorla karşılaştırıyorsunuz, pratisyen hekimle bile değil hahahah
Hemşire 2 ay önce
Hekimler adına evet
Ne yaptı iseniz 2 ay önce
En iyisini hekimlere en kötüsünü sağlık çalışanlarına
Kontenjan 2 ay önce
Hekim sayısı çoğaltılmalı mutlak bütün kötü sonuçların kaynağı hekimlerin yetersiz olması . Gerçi hekimlerde istemiyor aslında sayı olarak çok olmayı hem şikayet hem sayıca az bulunur olmak işlerine geliyor
Hemşire 2 ay önce
Ağam bizimle eğlenir
Sağlıkçı 2 ay önce
"Hangi sağlık çalışanlarına" diye sorarlar adama. O kendini sağlıkçı olarak görmeyenler için mi demek istiyorsunuz. Anlatın da bilelim.
Aklıyla oynanan sağlıkçı 2 ay önce
Sizi biz affetsek Allah affetmez be utanmadan bu sözleri sarfediyorsunuz ya vAllahi helal olsun gözüpek böylesine dalga geçen bir bakan daha gelmez ardınızdan
112 personeli hariç 2 ay önce
Bize bir teşviği bile çok gördünüz. 112 personeli olarak Seçimde sandıkta görüşürüz.
Acil 2 ay önce
Aynen öyle. 112 camiası KKM si ambulansı att'si şoförü paramedik'i hepsi sandıkta bu verilmeyen teşviğin iadesini yapacak.
hemşire 2 ay önce
gördük izmirdeki olayda halkı daha çok ezmeye başladılar
Sağolun ama… 2 ay önce
Emek verene, dirsek çürütene, sorumluluk alana, risk alana yaptığının karşılığı verildi ama performans sistemine güvenemiyoruz. Dağıtılacak oran bakanlığın dudaklarının arasında. Yarın oranlar düşürülse kimse itiraz edemez. Bu düzenin değişmesi lazım bakanım.
Sağlık 112 2 ay önce
Bakan rüya görüyor heralde 112 nin hakkı nerde bizim yaptığımız işlerin ücreti kimlere veriliyor. Hekim ve ysp ayrımı yaptın döneri ayirdin 112 nin kazandığı döneri kime peskes çektin sen hele bi onu söyle. Hastanelerin açığını kapatmak için bile bile çakallık yaparak hakkımız yedin bakan beddualarimiz seninle...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın