Sağlık Bakanı Koca'nın Paylaşımı Sonrasında Sağlık Çalışanları Ayaklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter'dan SKY NEWS’in Türkiye’deki sağlık sistemine ilişkin yaptığı haberi paylaşarak “Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım” ifadelerini kullandı. Başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık çalışanları Koca’nın bu açıklamasına sosyal medyadan tepki gösterdi.

Gündem 07.08.2020, 11:53 10.08.2020, 09:19
Sağlık Bakanı Koca'nın Paylaşımı Sonrasında Sağlık Çalışanları Ayaklandı!

SKY NEWS Türkiye Muhabiri Alex Crawford ile gerçekleştirdiği Türkiye’nin korona virüsle mücadelesiyle ilgili haberinde Türkiye’yi öven ifadelere yer verdi. Bu haberi sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

İngiltere'nin önde gelen TV kanallarından SKY NEWS, Türkiye'nin salgınla başarılı mücadelesini, yaptığı özel haberle gündeme taşıdı. Haberde; filyasyon ekiplerimizin hastalığın takibinde dedektif gibi çalıştığı, erken ve yoğun müdahalenin tedavide başarı getirdiği vurgulanıyor.

Salgın boyunca, ülke olarak bazı başarılarımız anlatıldığında, kimileri bu başarılara “Türkün Türk’e karşı Türk propagandası!” dedi. Birazdan İngiliz’in İngiliz’e Türkiye propagandasını izleyeceksiniz. Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım.

TIKLAYIN

Fahrettin Koca’nın bu açıklaması başta Hemşireler olmak üzere diğer sağlık çalışanlarının tepkisine neden oldu. Kısa süre içinde sosyal medyada açılan #bakankocaözürdile hashtaginde binlerce tepki mesajı yer aldı.

İşte o tepkilerden bazıları:

Yorumlar (26)
Dr. Hikmet 3 ay önce
Sağlık bakanının bu ayrıştırıcı dilden uzak durması gerekiyor
Biz sahada ekip olarak çalışıyoruz
Ekip içinde ayrımcılık olmaz
Sedat 3 ay önce
Yavv ne çok doktor düşmanı varmış. Hem de sağlıkçılar içinde. İnanılır gibi değil. Sayın bakan hekimlerimizle gurur duyun demiş arkadaşlar. Bu nasıl zorunuza gidiyor. Anlaşılmaz bir durum. Sanırsın ki diğer sağlık personeline hakaret etmiş. Gurur duyalım hepimiz doktorlarımızla bunda ne kötülük var. Alnının teriyle işinin hakkını veren tüm sağlıkçılar bu sosyal medyadaki gazlara gelmeyin derim. Bakanımızın nezaketini herkes bilir
Hemşirelerin Sesi 3 ay önce
Hemşiresiyle ebesiyle bütün sağlık çalışanlarıyla gece gunduz demeden çalış ama övgüyü sadece doktor alsın, ek döner payının hemen hepsinı doktor alsın fakat tedavisi bakımını yemeğını suyunu hepsinı hemşire yapsın! Adalet sayın bakanım adalet!
OSMAN 3 ay önce
sende ayrıştırıcı dilden uzak olmalısın sadece hemşire değil her branş
Sendika varmı? 3 ay önce
Biz koah tansiyonla beynimiz ciğerimiz hırlayarak ölümüne çalışalım. Bakan böyle konuşsun. Başka bakanlığa bağlı olsak 6 aydır bizi idari izinle koruyor olurdu. Sahi Biz memurlar kimiz. Köle bile biz kadar aşağılanmamıştır.
Samed 3 ay önce
Eğer sağlık sistemimiz tamamen hekimlerden oluşuyorsa, sadece hekimlerle gurur duymamız gerekiyorsa, sağlık sistemimiz bir ekip işi değilse biz ne iş yapıyoruz Sayın Fahrettin Koca? Yaptığınız şu açıklamanın tutulur hiçbir tarafı yok.
Sultan 3 ay önce
Yakışmadı Bakan Koca, siz sağlık bakanısınız ve tüm sağlık çalışanlarını temsil ediyorsunuz. Gurur duyduğunuz sağlık sisteminde sadece bir meslek grubu yok tüm sağlık çalışanlarını var
Celal 3 ay önce
Ben ve benim gibiler aylardır yavrularına sarılamıyor bu nöbette bulaşmasın diye dualar ediyor ama hasta odalarına aralıksız girmek zorunda olan bizi neden yok sayıyorsunuz her defasında Sayın KOCA?
Yazık 3 ay önce
Bu diğer sağlık personellerinden istediğiniz nedir bakanım o zaman bizler hiçbir işe dokınmayalım hekimlerinizle beraber bu salgını atlatın
Hasan 3 ay önce
Sağlık bir ekip işidir ekipten hiçbir personel ayrıştırılmamalıdır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?