PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca Hekimlerin İsteğe Bağlı Mesai Sonrası Hasta Kabulünü Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mesai sonrası hekimin isteğine bağlı olarak hasta kabulünün başladığını açıkladı.

Gündem 09.10.2022, 19:10 10.10.2022, 00:39 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca Hekimlerin İsteğe Bağlı Mesai Sonrası Hasta Kabulünü Duyurdu

Hekimlerin hastalarla yeterince ilgilenebilmesi, hekimlerin kararlarını daha sağlıklı koşullarda vermesi açısından, kısa sürede çok hasta bakılmasını sakıncalı bulduklarını belirten Bakan Koca, “bilinen nedenlerle artan hasta talebi içinse mesai sonrası, teşvikle, isteye bağlı hasta kabulünü mümkün hale getirdik” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca ardından vatandaşlara seslenerek “gelmeyeceğiniz randevu iptal edin” uyarısında bulundu.

MHRS üzerinden doktor randevusu alan her 100 kişiden ortalama 30’unun randevusuna gelmediğine değinen Fahrettin Koca, randevuya gelmeme nedeniyle çalışanların zaman kaybına, randevu için bekleyen hastaların sağlık hizmetlerinin gecikmesine yol açıldığını belirtti.

Bakan Koca vatandaşlara seslenerek, “eğer doktora gelmeyecekseniz, randevu tarihinde en az iki gün önce MHRS’ye girip randevunuzu iptal edin. Bu davranış sağlık sistemine karşı görevinizdir” ifadesinde bulundu.

Yorumlar (1)
Sağlıkçı 2 ay önce
Ceza yok mu ceza. Sistemi bu şekilde işlemez hale getirenlere bir yaptırım uygulayın. Randevusuna gelmeyen 1 ay boyunca o doktora randevu alamasın. Ama pardon seçimler de geliyor, ceza da ne demek, binin doktorun tepesine