PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca Hekim Sendikasının Bildirisini Eleştirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hekimler adına hareket ettiğini ileri süren bir hekim Sendikası’nın bugün yayınladığı silah ruhsatı talebini eleştirerek “hastayla hekim nasıl hasım gibi gösterilebilir?” dedi.

Gündem 11.07.2022, 20:39 13.07.2022, 10:37 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca Hekim Sendikasının Bildirisini Eleştirdi

Hekim Sen isimli sendika, Sağlık Bakanlığından acil önlem taleplerimiz başlıklı bir bildirim bildiri yayınladı.

Toplam 6 maddeden oluşan bildiri de hekimlerden isteyenlere diğer bir çok devlet personeline yapıldığı gibi çok düşük vergilerle silah ruhsatı verilmesi, elektromanyetik silahların sağlık kurumlarında yaygınlaştırılması gibi talepleri yer alıyordu.

HEKİM SEN SİLAH TALEP ETMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yayınlanan bildiri ile ilgili hekim adına hareket ettiğini ileri süren bir yapı, hekimlere ruhsatlı silah verilmesini talep etti diyerek “şiddet olaylarını lanetleyen milyonlar ile hekimleri arasına silah girmesi nasıl düşünebilir? Hasta ile hekim nasıl hasım gibi gösterilebilir?” dedi.

Sağlık Bakanı Koca “hastaları mağdur göstermek amacıyla eski tarihli videoların tekrar yayınlandığını belirterek, hekimlerin halkına bağlılığını sorgulayan ifadelere rastlanıyor. Bu kasıtlı davranışlara vereceğiniz en iyi cevap dikkate bile almamaktır” açıklamasını yaptı.

Halkımıza hatırlatmak isterim ki diyen Sağlık Bakanı Koca “Doktor Ekrem Karakaya cinayetinin yürekleri yaktı. Şiddet eğiliminin nelere yol açabileceği görüldü. Sağlıkta şiddetin nedenlerinde bilinçsiz beklenti, ortamın stresi ağırlıkta” diyerek “hekime güveni esas alın. Hekim elinden gelenin en iyisini yapar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
Sağlık Bakanlığı Çalışanları 1 ay önce
Hastanelere X-Rey Cihazı Polis ve Güvenlik Görevlisi Koydunuz. Çarşı ,Pazar, AYM. Kreş, Okul ve Ev Peki Buraların Güveliği Nasıl Sağlanacak Doktor, Hemşire, Ebe, Sag Memuru, Hizmetli Memur. Tüm Sağlık Çalışanı Olarak Vergiden Muaf Beylik Tabancası İstiyoruz
2351 mağduru hizmetli 1 ay önce
Hastanelere X-Rey Cihazı Polis ve Güvenlik Görevlisi Koydunuz. Çarşı, Pazar, AYM. Kreş, Okul ve Ev Peki Buraların Güveliği Nasıl Sağlanacak Doktor, Hemşire, Ebe, Sağ Memuru, Hizmetli Memur. Tüm Sağlık Çalışanı Olarak Vergiden Muaf Beylik Tabancası İstiyoruz
Kry 1 ay önce
Devlet arkanizda yalnz hissetmeyin demekle olmuyo. Sen devlet olarak bakan olarak calisaninin guvenligi saglayamazsan herkes kendi guvenligini saglar! Sevgili meslektaslar birer kurusıkı belinize takin
Att 1 ay önce
Hastanelere x-ray ve silahlı güvenlik koydunuz diyelim. Periferde çalışan 112 ekiplerinin güvenliğini kim sağlayacak? 112 çalışanlarına ruhsatlı silah hakkı verilmeli.
sağlık memur Şefik 1 ay önce
silah taşımak için müracaat eden hangi amaçla istiyor.Hastanelerde güvenliğe güvenlik lazım bostan korkuluğu gibi duruyor polis ve jandarma olmalı.
Yahya kar 1 ay önce
Sen yıllarca hekimleri şikayet et bana oy ver dersen kim güvenir
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?