PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca: Ek Ödemede Taban Artışına İhtiyaç Var!

Ek ödemeyi farklılaştırmak istediklerini belirten Koca, mevcut ek ödeme performans sisteminin adaletsizliğin sembolü olduğunu belirtti. Buna inanmayanlar var mı? diyen Koca, “Bu performans sistemi değişiyor olmalı” dedi.

Gündem 04.07.2022, 13:46 04.07.2022, 18:58 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca: Ek Ödemede Taban Artışına İhtiyaç Var!

Bakan KOCA hekimlerle yaptığı görüşmenin videolarını konu başlıklarına ayırarak sosyal medyadan yayınlamaya devam ediyor.

Bakan Koca’nın açıklamaları şu şekilde:

Bu yeni dönemde herkesin yaptığı işin karşılığını alabilir olduğu bir sistem geliştirilmeli.

Bunu hastane bazlı yaptığınızda hastaneden hastaneye farklılıklar doğuyor. Bunu il bazlı hatta Türkiye bazlı yapmalıyız.

Bunu yaparken kim neyi ne kadar yapabildiyse onun karşılığını alabilir olduğunu bilmeli. Onun için sade olmalı.

Bu durumun en büyük handikapı binlerce kalemin olması. Bu binlerce kalemin birbiriyle bu süreç içerisinde ilişkileri bozulmuş, bu kalemlerin rasyonel, gerçekten doğru birbiriyle karşılığını oluşturmak gerekiyor.

Bunu başlatarak süreç içerisinde de bunu her geçen gün iyileştirerek zaman kaybetmeden yapmamız gerektiği kanaatindeyim.

Riskli alanlar olabilir, özellikli işlemler olabilir, bunların katsayı vb. dengelerinin sağlanması, yaparken buralarda bazen eksik yaptıklarımız olabilir yanlış yaptıklarımız olabilir, ama bizim bir şekilde yola hızla koyulmamız gerekiyor.

Taban Artışına ihtiyacımız Var

Tavan artışı niye doğdu? Tavan artışına şuan ihtiyacımız mı var? Bizim TABAN artışına ihtiyacımız var. Tavan artışının gelmesinin tek sebebi mahsuplaşılan kısım kadar tabanlar artırıldı. Matematiksel olarak hekim arkadaşlarımızın, çalışan arkadaşlarımızın bu mahsuplaşmadan zarar görmemesi için.

Yorumlar (25)
Zengin doktor 2 ay önce
Muhteşem bir fikir Fahrettin bey. Bence bunu sağlık bakanıyla paylaşmalısınız.
Funda 2 ay önce
Bir gün iktidar olur, siz de sağlık bakanı olursanız düzeltirsiniz !
Zengin doktor 2 ay önce
Hak aramayı, eleştirmeyi, kötüye kötü diyebilmeyi vatan hainliği zanneden sizin gibiler var oldukça bu bozuk düzen devam edecektir hanımefendi. Yani benim bakan olma ihtimalim yok. Ama siz bu potansiyelle mutlaka bir yerlere geleceksiniz. Yolunuz açık olsun.
zeyn 2 ay önce
peki bakanım hani sabitler emekliliğe yansıyacaktı siz demiştiniz.
SAĞLIK MEMURU 2 ay önce
SAYIN BAKAN KİMSE ELİNİZİ TUTMUYOR ZATEN BAŞINDAN BERİ TALEP EDİLEN TAVAN DEĞİL TABAN DI.
SAĞLIK 2 ay önce
Kötü bir performans sistemi var. Hazır olun daha da kötü bir performans sistemi geliyor. Kısacası Bakanın demek istediği bu.
Ali 2 ay önce
Sağlık bakanı sanki kendisi değil başka biri. Kime anlatiyorsunuz sayın bakan bütün yetki sizde yapmamak için bir sebepmi var! Adaletsizlikten bahsediyorsunuz 10 yıldır vardı zaten bu adaletsizlik. Tavan artışının hekim dışı çalışanlara hiçbir katkısının olmayacağını kendi ağzınızla söylüyorsunuz. Bumu sizin adalet anlayışınız!!
Kodsağlık 2 ay önce
İnandıkmı söylemenin ne olduğu anlaşılmadı
haluk 2 ay önce
kaç yıldır bunu haykırıyoruz. taban taban diye ömrümüz çürüdü
vatandaş 2 ay önce
hekimler çok nankör biraz bu zamanda devletimizin yanında olmak yerine maaş aldıklarının yaninde fazladan ek ödeme istiyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?