PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca'dan Hastane Girişlerine X-RAY Cihazı Konulması Talimatı!

Sakarya'da tıp fakültesi öğrencilerinin sağlıkta şiddet sorusuna cevap veren Bakan Koca, Bakanlık bürokratlarına herkesin huzurunda hastanelere "X-RAY" cihazı konulması talimatı verdi.

Gündem 15.04.2022, 00:38 16.04.2022, 01:39 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca'dan Hastane Girişlerine X-RAY Cihazı Konulması Talimatı!

Sakarya’da Tıp Fakültesi öğrencileri ile buluşan, önce onlara konferans veren ardından basına kapalı olarak samimi bir havada gerçekleşen sohbette Bakan Koca'nın hastane girişlerine X-Ray cihazı yerleştirilmesi talimatı verdiği öğrenildi.

Tıpta Uzmanlık Sınavı ile ilgilide değerlendirmelerde bulunan Bakan Fahrettin Koca daha fazla öğrencinin sınavı kazanabilmesi için Çan eğrisi sistemine geçileceğini açıkladı. Fahrettin koca Tıp Fakültelerinde bulunan araştırma görevlisi kadrolarına daha fazla görevli alımı yapılması için de yeni kadrolar açılacağını ifade etti.

Fahrettin koca diğer taraftan sağlıkta şiddetin sonlandırılması için neler yapılabilir şeklinde kendisine yöneltilen soruya da Bakanlık bürokratlarına herkesin huzurunda talimat vererek hastane girişlerine Xray cihazı yerleştirilmesini söyledi.

HASTANELERDE X-RAY SIKINTISI YAŞANIYOR

Sağlıkta şiddet konusunda gerekli önlemlerin alınmadığı, X- Ray cihazı ve üst arama dedektörlerinin dahi hastanelerde kullanılmadığına dair daha önce yaptığımız "Hastanelerde 'X-Ray' Sıkıntısı | Üst Arama Dedektörü Dahi Kullanılmıyor!" başlıklı HABERİMİZE TIKLAYABİLİRSİNİZ. Ayrıca "AVM'ye Girmek Hastaneye Girmekten Daha Zor! ‘Acillik’ Acil Servisler!" başlıklı HABERİMİZE DE TIKLAYARAK En azından acil servis giriş kapılarına X-ray cihazı konulmasının gerekliliğine dair tespitleri okuyabilirsiniz.

"Allah'ın izniyle bu yıpranmayı aşıyoruz"

Salgın döneminin sağlıkçıları yıprattığını fakat bu yıpranmanın aşıldığını aktaran Bakan Koca, "Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz. Ben bu durumu dünya savaşları sonrası orduların durumuna benzetiyorum. 3-4 yıl süren aralıksız savaş yılları sonrası ordulardaki kayıplar, yıpranma ve halsizlik tarif edilemez bir boyuttaydı. İki cihan harbi arasında ordular, dinlenmek ve yeniden hazırlanmak için 20 yıl beklediler. Salgın dönemi de sağlık çalışanlarımız üzerinde benzer bir yıpranmaya sebep oldu. Şimdi Allah'ın izniyle bu yıpranmayı aşıyoruz. Ancak yaralarımızı sarmadan, sorunlarımızı konuşup çözmeden yeniden aynı enerjiyle çalışmamız da güç. Bu realite de herkes tarafından anlaşılmalı" diye konuştu.

Yorumlar (9)
Dr 1 ay önce
Evet fahrettin anladık özlük hakkı için 20 yıl falan Daha bekleyeceğiz,malum çok zor bir iş,x-ray cihazlarını falanda savaşlarda kaybettik ordu toparlanamıyor:)
Dr 1 ay önce
Ordu savaş falan ne diyon sen fahrettin bizi kahrettin ,özlük haklarımızı istiyoruz adam gibi tek kalem maaş istiyoruz
Kirali 1 ay önce
Talimati bende verdim.Ama ödenek nerde.Hastaneler 6.1 den alım yapamıyor.Ödenekler Genel bütçeden.Oradanda gelen rutin işlere yetmiyor.Yönetim Hizmetlerine talimat verinde Toplu alim yapsin.Hastane sayisi belli sayi belli haydi bakalim
Hem. 1 ay önce
Sürekli ordu benzetmesi yapılıyor.Allah aşkına madem sağlık ordusuyuz önüne gelen nasıl ordu mensubuna saldırabiliyor,neden görevi başında ölünce şehit sayılmıyoruz ki covid19 meslek hastalığı olarak bile kabul edilmedi.Haklara gelince ordu benzetmesi unutuluyor ama iş icraata gelince maşAllah sağlık ORDUsuyuz.
hemşire 1 ay önce
sayın bakanım. sağlıkçıların boş lafa karnı doydu artık. hani 20 yıldır sağlıkçılara tek bir iyileştirme, özlük hakkı verilmemiş. yani ne deseniz boş. en basitinden bir sağlık çalışanı çalıştığı kurumda muayene olamıyor sayın bakanım. hani siz ne anlatırsanız anlatın. geçen kbb ye gittim. muayene etmedi beni hekim. yani ne deseniz boş oluyor böylece.
Dr 1 ay önce
Randevu al?
x-ray 1 ay önce
konulsun tabi avm ye konuyorda
murat 1 ay önce
x ray cihazımı yoksa kapı dedektörümü ...x ray cihazından esyalar geçer de onun için
... 1 ay önce
Fark ettiyseniz Takan yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?