Sağlık Bakanı Değişiyor, Soylu Başkan Yardımcısı Oluyor!

31 Mart Yerel Seçimler ve 23 Haziran yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçimlerinden sonra sıkça konuşulmaya başlanan kabine değişikliği hakkında Posta yazarı Candaş Tolga Işık, altına imzamı atarım dediği kulis bilgilerini paylaştı.

Gündem 14.09.2019, 23:21 14.09.2019, 23:28
Sağlık Bakanı Değişiyor, Soylu Başkan Yardımcısı Oluyor!

SÜLEYMAN SOYLU’YA BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİ

TIKLAYIN

Posta yazarı Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağı söylenen kabine değişikliğine dair Sağlık Bakanlığını da kapsayan çarpıcı kulis bilgilerini paylaştı. Candaş Tolga Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Binali Yıldırım'a verilmesi öngörülen görevleri de yazdı. Işık, yapılacak düzenlemeyle beraber Cumhurbaşkanlığı Başkan Yardımcılığı Makamının dörde çıkacağını, Süleyman Soylu’nun yeni görevinin tüm iç güvenlikten sorumlu başkan yardımcılığı olacağını yazdı. İç güvenlikten sorumlu Başkan Yardımcılığı gelirse içişleri bakanlığı da otomatikman Süleyman Soylu’nun başında olacağı Başkan Yardımcılığına bağlanacağını da belirtti.

SAĞLIK BAKANI DR. FAHRETTİN KOCA’DA DEĞİŞECEK

Posta yazarı Candaş Tolga Işık köşe yazısının devamında; bu söylenenlerin ne kadarının üfleme ne kadarının gerçek olduğunu bilmiyoruz. Kendisine gelen son bilgilere göre Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın da değişeceğini yazan Işık, aylardır konuşulan bakan toto söylentileri hakkında altına imza atacağı tek doğruyu da yazdı. Bu doğrunun da Binali Yıldırım’ın başkan yardımcısı olacağı iddiaları olduğunu belirten Işık, hem de bir hayli yetkili bir başkan yardımcısı olacakmış dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?