Sağlık Bakan Yardımcısı Aydın'dan Cumhuriyet'e 100 Liralık Dava!

Sağlık Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın'ın eşi ve oğlunun ortakları arasında bulunduğu şirkete yönelik iddiaları TBMM gündemine taşıyan CHP milletvekili Murat Emir’in önergesini haberleştiren Cumhuriyet’e 100 bin TL’lik dava açıldı.

Gündem 28.08.2021, 10:42 31.08.2021, 10:37 Güler Sağlam
Sağlık Bakan Yardımcısı Aydın'dan Cumhuriyet'e 100 Liralık Dava!

Cumhuriyet Gazetesinin “İkinci Pekcan Vakası” başlığı ile gündeme getirdiği haber için Bakan Yardımcısı Aydın, gazetemizden, sorumlu yazıişleri müdürümüz Olcay Büyüktaş Akça ile muhabirimiz Erdem Sevgi’den 100 bin TL tazminat talep ediyor.

Sağlık Bakan Yardımcısı Aydın, Cumhuriyet Gazetesinde 19 Haziran 2021’de yayımlanan “İkinci Pekcan Vakası” haberi nedeniyle 100 bin TL’lik tazminat davası açtı. Cumhuriyet, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in, “Sağlık Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın’ın eşi ve oğlunun ortakları arasından olduğu şirket” hakkındaki iddiaları TBMM gündemine taşıdığı soru önergesini haberleştirmişti. Emir, daha önce Sağlık Bakanlığı’nda müsteşar yardımcılığı görevinde de bulunan Aydın’ın eşinin kurucuları arasında, oğlunun ise bir dönem hissedarları arasında bulunduğu firmanın, Sağlık Bakanlığı’na bağlı birimlerden çok sayıda ihale aldığını iddia etmiş, bu iddiaları da TBMM’ye sunduğu yazılı soru önergesi ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sormuştu. 

Aydın, İstanbul 17. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı dava ile Cumhuriyet Gazetesi Sorumlu Yazıişleri Müdürümüz Olcay Büyüktaş Akça ve muhabirimiz Erdem Sevgi’den 100 bin TL tazminat talep ediyor. Aydın, hukuki temsilcisi aracılığıyla mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde ise “oğlunun firmanın bir dönem hissedarı” olduğu bilgisini doğrularken “Firmanın ortakları arasında, eşi ve oğlunun bulunduğu’ iddiasında bulunmak iyi niyetle ve ilkeli habercilikle bağdaşmaz” ifadelerinin yer alması dikkat çekiyor. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?