PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sabah yazarı: Hastaların mağdur olduğu olaylarda Sağlık Bakanı Koca'dan aynı ilgiyi göremiyoruz

Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok, "Oysa, Bakan sağlık personelinin olduğu kadar hastaların, bizlerin de bakanı" ifadelerini kullandı.

Gündem 23.03.2022, 11:31 24.03.2022, 11:04 Zeynep Elmalı
Sabah yazarı: Hastaların mağdur olduğu olaylarda Sağlık Bakanı Koca'dan aynı ilgiyi göremiyoruz

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın hastaların mağdur olduğu olaylara yeterince ilgi göstermediğini savundu. Altınok, "Oysa, Bakan sağlık personelinin olduğu kadar hastaların, bizlerin de bakanı" eleştirisini yaptı. 

Altınok yazısında, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın hekimlere yönelik şiddet olayları konusunda hassas olması çok doğal. 'Beyaz kod' gibi uygulamalarla sağlık çalışanlarının güvenliğine dair radikal adımlar attı. Hekimlerin uğradığı saldırılarda da mutlaka açıklama yapıyor. Sonuçta, iş yaptığı personelinden bahsediyoruz. Hem kendisi de hekim... Ne var ki son günlerdeki tartışmalarda şahit olduğumuz üzere, hastaların mağdur olduğu olaylarda Koca'dan aynı ilgiyi göremiyoruz. Oysa, Bakan sağlık personelinin olduğu kadar hastaların, bizlerin de bakanı. Akıl vermek gibi olmasın ama... Mesela Bakan Manisa'da bir hastanede linçe maruz kalan hastaları Uzman Çavuş Ali Akdağlı'yı arayıp bir geçmiş olsun dese... Dediyse de duyursa, hepimiz kendimizi daha iyi hissetsek... Fena mı olur?" ifadesini kullandı. 

Yorumlar (9)
Sabah sabah sinir olduk yine 2 ay önce
Populist olmaya çalışmayın, hasta mağduriyeti ne zaman olmus ki onun muhabbeti olsun sayın yazar
teknisyen 2 ay önce
Halk dalkavuklugu yapıp eğitimli insanları hedef haline getirdiler. ilim sahibi insanlara saygıyi ve sevgiyi bitirdiler
Samimiyetiniz kalmadi... 2 ay önce
Sıradaki hedefiniz sağlık bakanı sanirim . 2 haber yapar bakanı da bir gruba sokarsınız. Sonra istifa ardına istediğiniz ismi getirisiniz zannımca.
doktor 2 ay önce
doktorlar halka bıçak mı çekiyor silah mı dayıyorlar kafalarına dalkavuklar
Sayın Bakan 2 ay önce
Sayın Bakan beğensek de beğenmesek de bizlere olabildiğince ulaşmaya çalışıyor, siyasi jargonlardan da uzak. Akdağ dönemini de biliyoruz. Bakanımızı eleştirebiliriz, kızabiliriz. Ama ennihayetinde bizim bakanımızdır. Yedirmeyiz.
Aslan 2 ay önce
Artık yuh diyorum.
Yardımcı sağlık personeli 2 ay önce
Müşteri memnuniyeti önemli..
Vatandaş 2 ay önce
Yalakalık yapacam derken neyse Allah a havale ediyoruz sanki hekimler hemşireler hasta düşmanı Allah seni ıslah etsin yalaka birader
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?