Sabah Yazarı Barlas: Kendisini Sağlık Bakanı Değil Korona Bakanı Olarak Görüyor

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yüklenerek "Kendisini sağlık bakanı değil korona virüsü bakanı olarak görüyor." diyerek eleştirdi.

Gündem 19.07.2020, 18:46 21.09.2020, 13:45 Güler Sağlam
Sabah Yazarı Barlas: Kendisini Sağlık Bakanı Değil Korona Bakanı Olarak Görüyor

Sabah Gazetesi Yine Bakan Koca'yı Eleştirdi! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, korona virüsü tedbirleri gereğince 65 yaş üstü kişiler için halen süren bazı kısıtlamaları eleştirdi ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tepki gösterdi. Bugünkü yazısında Fahrettin Koca için “Sağlık Bakanı değil de korona virüsü bakanı” diyen Barlas, “Her akşam televizyonda açıklama yapmanın cazibesi, onu Sağlık Bakanlığı’nın gerçek sorunlarına yabancılaştırdı” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı’nın sadece korona virüsüne kilitlenerek Türkiye’nin gerçek sağlık sorunlarının çapını anlayamayacağını söyleyen Barlas, Koca için “Sadece iletişimin büyüsüne kapılarak günlerini geçirir” dedi.

Yorumlar (11)
Saglikci 5 ay önce
Barlas haklı sonuna kadar. Sayın Bakan pandemide çalışan kahramanca vatandaşa sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarının sorunlarını görmezden duymazdan geliyor.
Corona spikerliği yapmaktan başka bir şey yapılmıyor. Üzücü olan alt kadrolarda oyleler. Bunun gerek halk sağlığına , gerek giderek yorulan hakkını alamayan , izne bile cikamayip artık dinlenmeden nasıl sonbaharda savasacaksa . Sağlık çalışanlarının sorunları Sağlık Bakanlığı'nın aslı gorevjdir
Ali 5 ay önce
BARLAS Haklı herşey Corona değil.Ayrıca Korona verilerini Sağlık Bakanlığı nın resmi hesabından paylaşılması gerekirken, Fahrettin Koca nın kendi hesabından paylaşıp Cumhurbaşkanından bile twitterda fazla takipçisi oldu bu etik değil.
Saglikci 5 ay önce
Pandeminde cilkini çıkardı bakan ..başka ilgilenecegi bişey kalmamış gibi..sağlıkçılar kan ağlıyor kan bizimle ilgilensin.sadece emirler verip iş yüklemesi yapıyorlar.ind.yuce rabbimin adaleti bunlara tecelli edecek hakkım zehir zıkkım olsun ...
Helal olsun 5 ay önce
Doğru söze ne denir. Bakan bey her gün vaka açıklamaktan ve vecileli sözler söylemekten başka yaptığı birşey Yok. O da diğer sağlık bakanları gibi (Recep Akdağı kısmen ayrı tutmak gerekir)Ankara'da sağlıkta kendilerine çark kuranların çarklarınin içine malesef bilerek veya bilmeyerek girdi. Sahada çalışanların sıkıntısı olsun halkın şikayetleri olsun hepsinden bi haber.
Doğrucu 5 ay önce
Eleştirecek başka kimse kalmadı işini en iyi şekilde yapan herkesin beğenisini toplayan en favori Bakana sıra geldi.Bu ülkede tek yaptığınız oturduğunuz yerden milleti eleştirmek.
sağlıkçı 5 ay önce
bir sağlıkçı olarak çok doğru bir tespit olmuş biz sağlık personelinin sorunlarıyla ilgilenmiyor sadece koronaylan ilgileniyor
Doğru 5 ay önce
Doğru söze ne denir. Covidi görmekten sağlık çalışanını görmez oldu. Fransa, japonya sağlıkçının haklarıını iyleştirdi. Bizde tık yok.
Kimyager 5 ay önce
Bakanımıza sağlık ve afiyet dilerim. Gayret ve çalışmalarını tüm dünya takdir ediyor.
sağlıkçı 5 ay önce
SAĞLIK BAKANINA YAPILMIŞ BİR HAKSIZLIKTIR. BU SÜRECİ ÇOK İYİ YÖNETTİ, TÜM DÜNYA BUNU BİLİYOR. NANKÖRLÜK ETMEYE GEREK YOK. SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA OLSADA OLMASA DA TORPİL DEVAM EDECEK ÇÜNKÜ BAKANLIĞI VE HASTANE YÖNETİMLERİNİ SENDİKALAR ŞEKİLLENDİRİYOR. SENDİKANIN ELİ KOLU ÇOK UZUN. DOĞRUYU GÖRMEMİZ LAZIM.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?