Rusya Devlet Başkanı Putin Doktor ve Hemşirelerin Maaşlarına Ek Zam Yaptı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede koronavirüsün yayılımını engellemeyi başardıklarını ifade ederek Toplantının ardından Rusya'da görev yapan doktor, hemşire ve sağlık görevlilerinin tüm izinlerinin iptal edildiği hatırlatılarak koronaya karşı gösterdikleri yoğun çaba ve mesai için görevde bulunanların maaşlarına zam yapılacağı açıklandı.

Gündem 18.03.2020, 12:56 19.03.2020, 22:47 Güler Sağlam
Rusya Devlet Başkanı Putin Doktor ve Hemşirelerin Maaşlarına Ek Zam Yaptı!

TÜRKİYE SAĞLIKÇILARINI ALKIŞLADI! - VİDEO HABER - TIKLAYIN


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede 93 kişide görülen koronavirüse yönelik toplantılar gerçekleştirdi. İlk olarak Moskova'da kurulan Korona Virüs Gözlem Merkezini ziyaret eden Putin, Rusya Başbakanı Mihail Mişustin'den merkezin çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Doktor ve sağlık personeli ile de sohbet eden Putin, ülkedeki koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler hakkında detaylı bilgi aldı. Rusya Başbakanı Mihail Misuştin online bir platform ve cep telefonu uygulaması kurduklarını ve vatandaşların bu kanallar üzerinden doğrudan doktorlar ile görüntülü olarak iletişime geçebileceklerini belirtti.

Merkezde bulunan sağlık ekipleriyle sohbet eden Putin, "Virüsün insanlar arasında belirli yaş kriterlerine göre yayılım gösterdiğini biliyoruz. Virüs yaşlı kesimde daha sık görülüyor. Ülkemizde koronavirüs vakaları 93-96 aralığında. Diğer ülkelerde bu katlanarak artıyor. Ancak buna karşı tedbir ve önlemlerimizi arttırıp daha aktif olarak çalışmalıyız" dedi.

TIKLAYIN

HÜKÜMET KABİNESİ İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Başbakanı Mihail Mişustin ile merkezi ziyaret ettikten sonra Rusya hükümeti bakanlar kabinesi ile özel bir toplantı gerçekleştirdi. Bir kısmı basına kapalı gerçekleşen toplantıda Putin, ülkede virüse yönelik tedbirlerin üst düzeyde olduğunu belirterek durumun tamamen kontrol altında olduğunu açıkladı. Putin ayrıca, virüsün yayılmasını alınan tedbirler doğrultusunda engellemeyi başardıklarını ifade etti.

Toplantının ardından Rusya'da görev yapan doktor, hemşire ve sağlık görevlilerinin tüm izinlerinin iptal edildiği hatırlatılarak koronaya karşı gösterdikleri yoğun çaba ve mesai için görevde bulunanların maaşlarına zam yapılacağı açıklandı.. 

Yorumlar (7)
Pes 11 ay önce
Döner sermaye var diye verilen iyileştirme zamlarından mahrum kaldık. Dönerde ex oldu. Kamudaki en düşük maaşlı memur olduk. En riskli ve en yıpratıcı meslekte olmamıza rağmen imamdan, polisten, öğretmenden daha daha düşük ücret alıyoruz. Geçtim ücretide ailelerimizde risk altında. Valla artık bir beklenti içinde değiliz. Olmayacağını biliyoruz. Allah yardımcınız olsun.
Kartal 11 ay önce
Bizdede çalışmayan öğretmen e 15 saat ek ders yapılır 20000 öğretmen atamasi yapılır ama saglikciya koca bir sıfır deprem olur sağlıkçı sel olur sağlıkçı salgın olur sağlıkçı karşılığında koca bir sıfır
ek 11 ay önce
Darısı bizim sağlıkçılara
mmt 11 ay önce
reiz bakalım ne yapacak.unutturur bence ispatıda 3600 hatırlayan varmı.her şe.im üzeri aynı vaat.verdikleri sözü tutarlar.
Özkan kazak 11 ay önce
Artı şu dönemde vardiye sistemine ve olağanüstü hal durumuna geçtiğimizden nöbet te yok dolayısıyla ücretide yok art döner alabilen varsa o da bu durum da dağıtılmıyacak kanunen
Eksen 11 ay önce
Niye bizi demoralize ediyorsunuz
Musa 11 ay önce
Alkış paradan değerli
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?