PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Rüşvetle İhaleye Fesat Karıştırma İddiasıyla Eski Başhekim ve Müdür Tutuklandı!

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi eski Başhekimi ve müdürü ile beraber 8 kişi hastane ihalesine fesat karıştırmak ve rüşvet iddiasıyla tutuklandı.

Gündem 30.09.2022, 00:44 30.09.2022, 00:45 Cansu Polat
Rüşvetle İhaleye Fesat Karıştırma İddiasıyla Eski Başhekim ve Müdür Tutuklandı!

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla geçtiğimiz gün yapılan operasyon sonucunda 2018 ile 2021 yılları arasında Balcalı Hastanesinde ihaleye fesat karıştırma, kamu zararına sebebiyet verme ve görevi kötüye kullanma ile rüşvet suçlarının işlendi iddiaları ile 28 şüpheliye gözaltı işlemi uygulanmıştı.

Aralarında Balcalı Hastanesinin Eski Başhekimi, Başhekim yardımcısı ve eski Hastane BaşMüdürünün de oldu zanlılardan 27 kişi adliyeye sevk edildi.

8 kişi tutuklandı

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden aralarında hastanenin eski Başmüdürü A.Ö. ve eski Başhekim Yardımcısı K.M.Ö. ile iki medikal firması sahibinin de olduğu 8 kişi tutuklandı, 19 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında, hastaneyle ilgili medikal işi ihaleleri ve doğrudan alımlarda bazı medikal firmalarıyla hareket ederek kamuyu 3 milyon 677 bin lira zarara uğrattıkları belirlenen 28 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Polis ekipleri, aralarında hastanenin eski Başmüdürü A.Ö, eski Başhekimi T.C.İ. ve eski Başhekim Yardımcısı K.M.Ö. ile doktorların da bulunduğu 28 zanlıyı şafak vakti eş zamanlı operasyonla yakalamıştı.

HABERİN GEÇMİŞİ

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde 2018 ve 2021 yılları arasında yapılan ihalelerde kamu zararına sebebiyet verildiği, görevi kötüye kullanma ve rüşvet suçu işlediği iddiasıyla operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyon kapsamında kamunun yaklaşık 3 milyon 677 BİN TL zarara uğrattıkları iddiasıyla 28 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler hastanenin eski Başhekimi, eski Başmüdürü, eski Başekim Yardımcısı ve doktorlarında olduğu 28 kişiye şafak vakti eşzamanlı operasyon yaptı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler Adana Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Yorumlar (2)
Samsun 2 ay önce
Samsun a denetim
Bir garip yolcu 2 ay önce
Bir de Diyarbakır sedh a bı operasyon yapılsa balcalı yaninda sanırım sinek ısırığı kalır diye düşünüyorum. Özellikle son beş yil