Rüşvet Komplosu İle Haber Olan Hastane Yönetimi Açıklama Yaptı!

Dedikodu boyutunu aşan İddialarda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) ve Ozon Terapi Merkezi'nde bulunan ozon cihazını kullanan Ayazoğlu’na ‘başarılı olduğu ve muhtemel başhekim olacağı söylentileri’ sonrası hastane yönetimi tarafından ‘rüşvet komplosu’ kurulduğu yer aldı.

Gündem 11.05.2021, 10:24 Güler Sağlam
Rüşvet Komplosu İle Haber Olan Hastane Yönetimi Açıklama Yaptı!

Korona virüs salgını ile mücadele eden ve önemli bir başarı gösteren ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bir yandan da mesnetsiz iddialarla uğraşıyor. Daha önce tıbbi sekreterlerin görevden alındığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirterek gerçeği açıklayan hastane yönetimi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) ve Ozon Terapi Merkezi'nde bulunan ozon cihazına Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı tarafından el konulduğu iddialarının da gerçeklerle hiçbir ilgisinin olmadığını vurgulamıştı. Konu ile ilgili Lakadamyalı iddialarda yer alan “Ozonun faydasına inanmıyorum” şeklinde sözler sarf etmediğini de belirtmişti. 

ALKÜ Alanya Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi, Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı Prof. Dr. Tülin Akarsu Ayazoğlu yönetimindeki merkezde kullanıldığı belirtilen cihazla ilgili ortaya atılan son iddiaların ise dozu hayli arttı. 

Dedikodu boyutunu aşan İddialarda cihazı kullanan Ayazoğlu’na ‘başarılı olduğu ve muhtemel başhekim olacağı söylentileri’ sonrası hastane yönetimi tarafından ‘rüşvet komplosu’ kurulduğu yer aldı. 
Başhekim Lakadamyalı yönetiminde başarı bir şekilde pandemi ile mücadele eden hastane yönetimi bu mesnetsiz iddialar sonrası suskunluğunu bozarak bir basın açıklaması yayınladı. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Son günlerde hastanemiz ile ilgili bazı basın organlarında yer alan çarpıtılmış yıpratma amaçlı haberleri hayret ve üzüntüyle takip etmekteyiz.  Amacı, bu kritik süreçte Alanya halkına hizmet etmek olan hastanemizin ve fedakâr çalışanlarımızın, neye ve kime hizmet ettiği belli olmayan odaklar tarafından hedef haline getirilme çabası manidardır. Konu ile ilgili yönetimimizin devlet terbiyesi gereği, yeri gelmeden konuşmamasının bu odakları daha da cesaretlendirdiğini hep birlikte görmekteyiz. Uygun şartlar oluştuğunda, bütün gerçekleri Alanya halkı ile içtenlikle paylaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Konuyla ilgili tüm yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı ve son sözü Türk Adaletinin söyleyeceğini tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz. 
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
EYYYYY ANTALYA SİYASETİ 5 ay önce
Yahu Antalya sağlıkta nasıl bir il haline geldi. İl Müdürünün Akçeli işlerden birsürü haberi çıkar, eğitim araştırmadan bir sürü yanık kokusu gelir, alanyadan bu tip haberler. bir Allahın kuluda çıkıp demiyorki hayırdır gençler bu haberler ne diye? göreve geldiklerinde verdikleri mal beyanı ile şimdiki mal beyanlarını bir karşılaştırsınlar bakalım neler çıkacak....
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?