PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Rus Kadın Doğum Doktoruna Türkiye’de Fuhuş Tuzağı

Tatil için geldiği Mardin’de arkadaşlık kurduğu suç örgütü üyelerinin tuzağına düşen kadın doğum uzmanına 2,5 ay zorla fuhuş yaptırıldığı iddia edildi.

Gündem 12.12.2022, 13:01 Cansu Polat
Rus Kadın Doğum Doktoruna Türkiye’de Fuhuş Tuzağı

Bursa Merkezli 3 ilde yürütülen fuhuş operasyonunda tutuklanan 12 şüphelinin tatil için ülkemize gelen yabancı uyruklu kadınları hedef aldıkları tespit edildi.

Fuhuşa zorlanan 13 yabancı kadından rus uyruklu Kadın Doğum Uzmanı Oksana A.’nın tatil için geldiği Mardin’de arkadaşlık kurduğu kişiler suç örgütü üyesi çıktı.

En son 2,5 ay önce ülkemize tatil için gelen Jinekolog, tuzağa düşürülerek 2,5 ay fuhuşa zorlandı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yabancı uyruklu kadınların çalışma vaadiyle Türkiye'ye getirilip zorla fuhşa zorlandığı bilgisine ulaştı.

Ekipler bu bilgi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 3 Aralık’ta, Bursa, İstanbul ve Balıkesir'de çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, yabancı uyruklu kadınları zorla fuhşa sürüklediği tespit edilen 1’i yabancı uyruklu, 3’ü kadın, 12 şüpheli gözaltına alındı. Türkiye'ye getirilip zorla fuhşa sürüklenen 13 kadın ise koruma altına alındı.

'YENİ ARAÇLARIMIZ GELDİ' ŞİFRESİYLE PAZARLIK YAPMIŞLAR

Evlerde ele geçirilen dijital materyalleri inceleyen polis ekipleri, şüphelilerin kadınları ilişkiye zorladıkları kişilerle 'Yeni araçlarımız geldi' şifresiyle konuştuklarını tespit etti. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise kadınlara ait pasaportlar, çok sayıda telefon ve fuhuştan elde edildiği değerlendirilen 21 bin lira ele geçirildi.

TATİL İÇİN GELEN RUS JİNEKOLOGLA ARKADAŞLIK KURMUŞLAR

Kurtarılan kadınlardan Rus uyruklu Oksana A.’nın ülkesinde jinekolog olduğu, tatile geldiği Mardin’de suç örgütü üyeleriyle tanışarak arkadaşlık kurduğu belirlendi. Ülkesine dönen Oksana A. ile telefonla görüşmeye devam eden şüphelilerin onu tatil için davet ettikleri tespit edildi. En son 2,5 ay önce Türkiye’ye gelen Oksana A.’ya zorla fuhuş yaptırıldığı saptandı. Oksana A. ve diğer kadınlar, sınır dışı edilerek ülkesine gönderildi.

Yorumlar (1)
BANKER BİLO 2 ay önce
BU HABERİN SAĞLIKLA NE İLGİSİ VAR AÇIKLAR MISINIZ?
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.