Röntgen Cihazı Çalışıyor mu? Çalıştırılmıyor mu? Sağlık Müdürlüğünden Çelişkili Açıklama

Karabük Eflani Entegre Devlet Hastanesinde 7 ay önce alınan röntgen cihazının çalışmadığı yönündeki haberlerden sonra Karabük İl Sağlık Müdürlüğünden çelişkili açıklama geldi. 7 aydır beklemede olduğu iddia edilen diş röntgeninin haberlerin ardından Sağlık Müdürlüğünden gelen yazı ile hizmete alındığı iddia ediliyor. Ancak sağlık müdürlüğü cihazın 7 aydır çalıştığını iddia ediyor.

Gündem 14.10.2020, 20:11 14.10.2020, 20:21 Güler Sağlam
Röntgen Cihazı Çalışıyor mu? Çalıştırılmıyor mu? Sağlık Müdürlüğünden Çelişkili Açıklama

Eflani CHP İlçe Başkanının gazetelere verdiği demeç sonrası, 7 aydır beklemede olduğu iddia edilen diş röntgeninin, Sağlık Müdürlüğüne gelen yazı ile hizmete alındığı belirtilmişti..

Ardından Karabük İl Sağlık Müdürü habere istinaden, kendi sosyal medyasından bilgilendirme yaparak ” Eflani Entegre Devlet Hastanemizde diş hekimimiz bulunmaktadır ve diş röntgen cihazı da aktif kullanılmaktadır. Ayrıca diş hekimimize yardımcı personel görevlendirmesi de yapılmış olup, hizmette bir aksama yaşanmamaktadır. Konu hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haber ve yorumların daha önce yaşanmış olan bazı sorunların halen devam ettiğinin sanılmasından kaynaklandığını düşünmekteyiz. Diş röntgen cihazının kullanılamaması ile ilgili mevzuattan kaynaklanan sorun, cihazın yapısal değişiminin sağlanması ile çözülmüştür” ifadelerinde bulunmuştu..

8 Ay Önce Hastaneye Getirilen Röntgen Cihazı Çalıştırılmıyor! haberi için tıklayınız

AYTAÇ; ” GERÇEKLERİ ÇARPTIRTMAYIN”

Eflani de polemik haline getirilen Devlet hastanesinde ki diş röntgeni konusunda bugün tekrar yazılı bir açıklama yapan Aytaç ” Gerçekleri Çarpıtmayalım!!” dedi

Ahmet Aytaç yaptığı açıklamada Gündeme getirdiğimiz her konu birileri ve bazı grupları rahatsız ediyor.

Eflani Devlet Hastanesinde 8 aydır Röntgen Cihazı Çalışmıyordu. Bende şahsım adıma diş çürüğünü çektirmek için Hastaneye gittim dış röntgeni çekilmiyor cevabı aldim ve hastaneden geri döndük pazartesi de Eflani Devlet Hastanesi Röntgen Cihazı neden çalışmıyor diye Karabük Gündem Haber gazetesine haber yaptırınca Karabük Il Sağlık Müdürü Talimatı ile aynı gün Çalışmaya başladı.

Gerçekler bu şekildedir. Diş Röntgen cihazı bir haftadır bir aydır falan çalışmıyordu kurulu olabilir ancak bir çelişkimi var,? yoksa adamına göre çalışıyor biz bilelim. Ben şahsım adına her gün dış röntgen sırası için hastaneyi aradım ve her seferinde kaçamak cevaplarla dış röntgeni çekilmiyor cevabını aldık.” dedi

Aytaç ayrıca “Cihaz geleli 7 veya 8 ay oldu .sn Abdullah Çakır il müdürlüğü aradı takıldı dediler yine yapılmadı ve Karabük Gündem haber yapınca aynı gün yazı gönderildi, bizde teşekkür ettik” açıklamasında bulundu

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Eflani Büyüyor Eflani Gelişiyor 12 ay önce
Bir açık bulmuş ya saldırıyor da saldırıyor hizmete gelince tık yok o hastane senin hayel edemediğin miktarlara yapılıyor. Tabii ki cihaz çalışsın ama git dilekçe ver yada ara başkanı söyle ama illa nifak tohumları ekecek ya işte hiç değişmiyorlar zihniyetleri hep aynı gündem olsun chp başa gelsin diyorlar ama halkda uyanık cin gibi yer mi bu numaraları :)
Röntgen 12 ay önce
Chp ilçe başkanı Ahmet Aytaç Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul için sosyal medyada "“Eflani Küçülüyor, İbrahim Ertuğrul büyüyor" açıklamalarına karşılık ispat edemeyince konuşacak laf bulamayınca geri vites yapıp "Ertuğrul’un siyaseten kendini büyük gördüğünü belirtmekti." dedi. 16 yıldır eflani halkı inanmış güvenmiş ve çalışmış ki her dönem her seçimde seçiyor.

Bunlar böyle abi at çamuru kalsın izi sürekli fitne goygoy kendileri seçilemeyince çıldırıyorlar....
Keltepeli 12 ay önce
Eflani ilçe başkanı da aynı kafaaaaa bunların genel başkanlarına kadar hepsi aynı. Bu eleştirileri kadarda olmasada 1 tek icraatınıza teşekkür ederim ilçemiz için güzel oldu deme lütfunda bulunmazlar. Önce lafa bakacaksınız lafmı diye. Birde söyleyene bakacaksın … diye bi söz vardır ya işte öyle deyip geçecen. Bunlar hep algı peşinde. Sizin açıklamalarınıza yapılan yorumlara bi baksın bu vatandaş gerekli cevap ona yeter.
Gah Gah 12 ay önce
Trol gibi adam ahmet aytaç göreve gelcem belediye başkanı adayı olcam diye çok emek harcıyor
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?