Resmi Gazetede Yayında: Kabine Değişikliği Olacak mı?

Berat ALbayrak'ın Instagram üzerinden yayınladığı istifa mektubunun ardından Türkiye gündemi adeta kabine değişikliğine kilitlendi. Bir çok gazeteci kaynak göstermeden kulis bilgilerine dayandırarak bugün kabine değişikliği olacağını yazdılar. Peki Resmi Gazete yayımlandı, kabine listesi gazetede yayımlandı mı?

Gündem 09.11.2020, 00:42 09.11.2020, 00:55 Güler Sağlam
Resmi Gazetede Yayında: Kabine Değişikliği Olacak mı?

Berat Albayrak'ın sancılı istifa mektubunun duyulmasının ardından Resmi Gazetenin Pazartesi (bugün) günkü sayısında bir bakan değişimi olup olmayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyordu.

9 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Resmi Gazetede kabine değişikliğine dair bir kararnameye yer almadı.

SOSYAL MEDYA'DA DOLAŞAN BAKANLAR KURULU LİSTESİ

Eski Milletvekili Feyzi İşbaran, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa ettiği iddiası sonrası sosyal medyada dolaşan Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Yardımcılarının yeni listesini paylaştı.

Paylaşılan listeye göre;

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yerine Mustafa Doğan İnal,

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yerine MİT Müsteşarı Hakan Fidan,

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yerine Alparslan Bayraktar,

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun yerine Fatih Şahin,

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yerine Mustafa Varank,

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yerine İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali,

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun,

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın yerine Nail Olpak,

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yerine Mehmet Özhaseki,

Eski Milletvekili Feyzi İşbaran'ın "Sosyal medyada böyle bir Bakanlar Kurulu listesi dolaşıyor. #BeratAlbayrakİstifa" yazarak paylaştığı liste şöyle:

İş Bankası Genel Müdürü, bakanlık iddialarını yalanladı

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirileceği yönündeki iddiaları yalanladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa paylaşımı sonrasında bakanlık görevine getirileceği iddia edilen İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, iddiaları yalanladı.

Linkedin hesabında adına açılan sosyal medya hesaplarındaki açıklamaların doğru olmadığını, Linkedin'den başka sosyal medya bir hesabı bulunmadığını belirten Bali, Bloomberg HT'ye de söz konusu iddiaların gerçek olmadığını söyledi.

Öte yandan Habertürk'teki programında Albayrak'ın istifasıyla ilgili konuşan Altaylı, "Herkes doğru mu değil mi diye ortada kaldı. Benim bildiğim istifa ciddi bir iştir, Instagram hesabından değil, resmî kurumsal açıklamalarla yapılması gereken bir iştir. Ben resmî açıklamayı duyana kadar böyle şeylerin ne doğruluğu ne de yalanlığı konusunda bir laf etmemeyi tercih ederim. Sanki bu iddianın gerçeklik payı çok yüksek gibi duruyor şu anda" dedi.

Altaylı, yarın Kabine değişikliği olacağı haberlerinin de kulislerde döndüğünü söylerken, "Dediğim gibi tamamı Ankara dedikodularından ibaret. Yarınki köşemize taşıyacağız" ifadesini kullandı. 

Altaylı'nın ifadeleri şöyle:

"Türkiye bir ne diyeyim, beklemediği, hafiften de kıyamet koparan bir haberler çalkalanmakta idi. Hazine ve Maliye Bakanı'nın istifa ettiğine yönelik bir rivayet var. Çünkü resmî istifa açıklaması yapılmadı, Berat Albayrak'ın Instagram hesabından istifa ettiğine dair bir paylaşım yapıldı. Resmi olarak kimse doğrulamadı, yalanlamadı. Herkes doğru mu değil mi diye ortada kaldı. Benim bildiğim istifa ciddi bir iştir, Instagram hesabından değil, resmî kurumsal açıklamalarla yapılması gereken bir iştir. Ben resmî açıklamayı duyana kadar böyle şeylerin ne doğruluğu ne de yalanlığı konusunda bir laf etmemeyi tercih ederim. Sanki bu iddianın gerçeklik payı çok yüksek gibi duruyor şu anda.

Resmi açıklamayı büyük ihtimalle Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapacaklardır diye umuyoruz, bekliyoruz. Ciddi devletler böyle yaparlar çünkü, o ciddiyetin yakında ortaya çıkacağını ummaktan başka elimizden bir şey gelmiyor. Kabine değişikliğinin yarın olacağı konusunda bir takım haberler dolaşmıyor değil, ama dediğim gibi tamamı Ankara dedikodularından ibaret. Yarınki köşemize taşıyacağız. "

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?