'Reis bu saatte kalkıp kibir üzerinden uyanıyorsa yandığımızın resmidir'

Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner "Kendimizi düzelteceğimize bize ayna tutanlara kızıyoruz. Kızmakla yetinmiyor onları adeta silmeye/yok etmeye çalışıyoruz." dedi.

Gündem 08.10.2021, 11:07 Zeynep Elmalı
'Reis bu saatte kalkıp kibir üzerinden uyanıyorsa yandığımızın resmidir'

Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il başkanları toplantısında yaptığı konuşmayı okurken, “Bize kibir yakışmaz, biz tevazu ordusuyuz” sözlerinin dikkatini çektiğini belirterek, “Kendimize tuttuğum aynadan rahatsızlık duyanlar, dahası bu haklı uyarımızdan dolayı bizden duydukları rahatsızlığı siyasi ayak oyunlarına dönüştürenler sayesinde bugün geldiğimiz sonuç ortada.

Hâlâ o birileri her şeyin çok iyi olduğunu söylemeye devam ediyorlar. Kendimizi düzelteceğimize bize ayna tutanlara kızıyoruz. Kızmakla yetinmiyor onları adeta silmeye/yok etmeye çalışıyoruz. Onca yaşananlardan ve yıkımlardan sonra hala hiç bir sorun yokmuş gibi yapanlar veya kişisel iktidar ve ikbal peşinde koşanlar bilinsin ki zarardan öte bir işe yaramıyorlar.” diye yazdı.

“Hâlâ Reis bu saatte kalkıp kibir üzerinden uyarıp tevazua çağırıyorsa yandığımızın resmidir.” ifadelerini kullanan Metiner, yazısını “Merak ediyorum: Bu kibir abidelerini kim koruyor kim kolluyor? Nasıl oluyor da onlar onca verdikleri zarara rağmen yerlerini koruyabiliyorlar? Veya öyle oldukları bilindikleri halde makamlarla taltif edilebiliyorlar?

Henüz vakit varken yeni bir tarzı siyaset ekseninde halkımızın her kesimini yürekten sarıp sarmalayan ve herkesi kendimizden bilerek herkesle hemdert ve hemhal olan bir tevazu ordusuna dönüştürmeliyiz hareketimizi.” şeklinde noktaladı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
........... 2 hafta önce
SANIRIM PANİK BAŞLADI. ABBAS YOLCUDUR BEYLER.
hem.ri 2 hafta önce
müneccim oldun galba..sen yolcu olmaya doymamışsın..yenilen pelvan
Sedat 2 hafta önce
Kibir deyince aklıma nedense Samsun sağlık müdürlüğündeki "bazı" sözleşmeli idareciler geldi
Muhammed' 2 hafta önce
E 20 YIL İKTİDAR YETER . ARTIK GİTME ZAMANI. GÜLE GÜLE GÜLE.
Muhammed' 2 hafta önce
LÜTFEN GİDİNİZ ARTIK.
kamil 2 hafta önce
BU HABERDE KİM SAĞLIKÇI? YA DA PSİKOLOJİK AÇIDAN DEĞERLENDİRME YAPILARAK SAĞLIKLA İLİŞKİLENDİRİLMEYE Mİ ÇALIŞILIYOR? SAĞLIKLA VE SAĞLIKÇILARLA İLGİ KONULAR OLSUN BURADA
MİLLET NE DERSE O 2 hafta önce
Siz istediğiniz kadar gidin deyin sizin ata babalarınızda Abdülhamit için gitsin demişti sonrası ülke yıklıdı. Şimdi Reis için aynı şeyi zırvalayanlara diyorum ki millet göndermedikten sonra siz hayal kurun....Reis ile devam inşAllah...
hem.ri 2 hafta önce
müneccim oldun galba..sen yolcu olmaya doymamışsın..yenilen pelvan
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?