Recep Akdağ: Kanuna İhtiyaç Olmadan Meslek Hastalığı Sorunu Çözülebilir!

Geçtiğimiz cuma günü Koronavirüsün sağlık çalışanları için meslek hastalığı olarak kabul edildiği Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) tarafından duyuruldu.

Gündem 23.11.2020, 15:11 23.11.2020, 15:15 Güler Sağlam
Recep Akdağ: Kanuna İhtiyaç Olmadan Meslek Hastalığı Sorunu Çözülebilir!

SES tarafından yapılan açıklamada, sağlık çalışanları için Kovid 19’un meslek hastalığı olarak sayılmasının tüm partilerin ortak kararı ile kabul edilerek TBMM sağlık komisyonundan geçtiği duyurulmuştu. 

TIKLAYIN

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Recep Akdağ, Medimagazin’e yaptığı açıklamada konuya açıklık getirdi. 

Geçtiğimiz cuma günü Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu toplantısında TBMM için pandemi önlemlerinin görüşüldüğünü belirten Prof.Dr.Recep Akdağ “Bu görüşmeler esnasında, farklı partilerden komisyon üyelerimizin sağlık çalışanları için Kovid-19’un meslek hastalığı sayılmasıyla ilgili önerileri gündeme geldi" diye konuştu.

Prof.Dr.Recep Akdağ “Böyle bir kanun teklifi Komisyonunuza geldi mi” sorusuna ise, “Hayır gelmedi. Ayrıca mevcut kanuni düzenlemeler çerçevesinde, ikincil düzenlemelerin bu konuda yeterli olabileceğini düşünüyorum. Memurlar için durum ‘vazife malullüğü’ olarak, işçiler için meslek hastalığı ve/veya iş kazası olarak kanunda ifade ediliyor. İlgili Bakanımızla bu konuyu görüştüm. Yeni kanun maddeleri gerekmeksizin, ikincil düzenlemelerle bu konunun çözülebileceğini düşünüyorum“ dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Sağlıkçı 2 ay önce
Vay o zaman halimize,zaten Sağlıkçıların kölelik sistemini o getirmedi mi,sağlikçılar bu gün kamunun en düşük maaşını aliyorsa,ünvanı dahi ekinden alınıp yok sayildıysa,şiddetin asıl sebebi,yapılan işin ücretini dahi başkası alıyorsa ebelik hemşirelik meslegi yok edildoyse,sml yeniden çocuk yaşta taseron işcılik icin açildıysa tüm sorumlusu kendisidir vayyy ki vayyy
Sağlık 2 ay önce
Kısaca recep akdağ in özeti olmuş size katılıyorum dahası da var ama buraya sığımaź yaptıkları...
2351 2 ay önce
Recep AKDAĞ sağlık teşkilatının bu hale gelmesinin tek sorumlusudur.
osman 2 ay önce
aman eksik olsun, recep akdağ mümkünse bir şey yapmasın. yaptıkları ortada...
lab.tekniker 2 ay önce
Sayın Recep Akdağ bitirdin bizi bitirdin...
ünvan 2 ay önce
evet görevde yükselme ünvan değişikliğinde de mülakat kalkmalı
mülakat kalksın 2 ay önce
sağlıkta ilk defa memur olarak atanacaklardan mülakat kaldırıldı. ünvan değişikliği ve görevde yükselme içinde kaldırılsın.
..... 2 ay önce
MÜBAREĞE Bİ SORMAK LAZIM!!!!!!
Dr 2 ay önce
Senin hiç konuşmaman lazım sayın akdağ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?