PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Randevu Alıp Gelmeyenlere 15 Günlük Ceza

Çeşitli nedenlerle aldıkları randevuya gelmeyenlere verilecek ceza belli oldu.

Gündem 31.10.2022, 15:07 01.11.2022, 00:38 Cansu Polat
Randevu Alıp Gelmeyenlere 15 Günlük Ceza

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüklerinden randevu alarak gelmeyenlere 2 hafta yeni randevu verilmeyeceğini duyurdu.

2 haftalık randevu cezası Sağlık Bakanlığı MHRS sistemi üzerinden randevu alarak muayeneye gelmeyen vatandaşları akıllara getirdi.

Özellikle yıl sonunu yaklaşması nedeniyle Nüfus Müdürlüklerindeki sunulan hizmetlere ilişkin randevu taleplerinde artış yaşanıyor.

Yaşanan randevu artışı sonrası Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü açıklama yaparak ,vatandaşların randevu taleplerinin Nüfus Müdürlüğü Memurları tarafından en kısa sürede karşılandığına işaret edilerek, Nüfus Müdürlüklerine randevu alarak gelmeyen kişilerin %15 olduğu belirtildi.

Bu nedenle zaman zaman mağduriyetler yaşadığına dikkat çekilen duyuruda şöyle denildi:

Çeşitli sebeplerden dolayı nüfus müdürlüklerimizdeki randevularına gelemeyecek vatandaşlarımızdan ricamız, diğer vatandaşlarımızın mağdur olmaması için randevularını iptal etmeleridir. Aksi takdirde randevusuna riayet etmeyen vatandaşlarımıza ancak iki hafta sonra randevu verilebilecektir.

Yorumlar (5)
Hasta 1 ay önce
Hastanelerde de olmalı
Vatandaş 1 ay önce
Bakanlıkların içinde en rezil olan saglik bakanlığı herkes milleti bi şekilde yola getirirken bakanlık öyle bakınıyor. Olan hem çalışanlara hem hastalara oluyor ama ses etmeyin kimse görmüyor
Hekimcik 1 ay önce
Mhrs sayım arttı üstüne bir de ek randevu geldi şimdi hastalar gelmez oldu randevuya nasılsa kolay randevu bulabiliyolar çok sinir bozucu sonucunda gene bize zararı dokunacak diye korkuyorum
hemşire 1 ay önce
saçmalk
Ya bırakın gidin bu işleri 1 ay önce
Zar zor 3 kere randevu aldım hepside 15 dakka kala iptal oldu iptal eden kim olursa olsun maddi manevi cezauı ödemeli verecen mahkemeye bukadar basit..