Ramazan'ın İlk gününde Sağlıkçılara Yine Saldırı!

Sivas Numune Hastanesi’nde tedavisi süren hastanın yakınlarınca sağlıkçılara ve güvenlik güçlerine saldırıda bulunuldu. Saldırganlar gözlatına alındı.

Gündem 13.04.2021, 22:33 14.04.2021, 21:45 Güler Sağlam
Ramazan'ın İlk gününde Sağlıkçılara Yine Saldırı!

Edinilen bilgilere göre olay, akşam saatlerinde Sivas Numune Hastanesinin Acil bölümünde meydana geldi. Y.Ö. isimli ayağı kırılan hastalarını Numune Hastanesi'ne getiren şahıslar, sağlık çalışanlarının hastalarıyla ilgilenmediğini iddia ederek tartışmaya başladı.

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü, şahıslar sağlık ve güvenlik çalışanlarına saldırdı. Çıkan arbedede hastanenin Acil bölümü adeta savaş alanına döndü.

Şahısların saldırısında 6 güvenlik görevlisi yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olayda 8 hasta yakını gözaltına alınarak adli işlem başlatıldı.

Saldırı anı ise hastanenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde hasta yakınlarının sağlık ve güvenlik çalışanlarına darp ettiği görüldü.

Sivas Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada;

TIKLAYIN

Sivas Numune Hastanesi’nde tedavisi süren hastanın yakınlarınca sağlıkçılara ve güvenlik güçlerine yapılan saldırının failleri göz altına alındı.

Olayı duyar duymaz hastaneyi ziyaret eden Valimiz Salih Ayhan, sağlıkçılara destek vererek konunun takipçisi olacağını vurguladı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Yazık 1 ay önce
Koruyanımız yok ki güvende hissedelim. Nasıl olsa serbest bırakılacaklarını bildikleri için korkmadan yapıyorlar yapacaklarını. Sağlıkçısına, eğitimcisine, çocuğuna, kadınına, hayvanına şiddeti bir türlü önleyemeyen bir devlet... Ne söylenebilir ki.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?