Protokol ve İş İnsanlarına Özel Birim Kuran Başhekime Tepki Geldi

“Değerli Protokol Üyeleri ve İş İnsanları, PAÜ Hastaneleri olarak siz değerli misafirlerimizin sağlığı ve zamanı bizler için çok kıymetlidir” yazısı tepki topladı.

Gündem 29.09.2021, 02:52 29.09.2021, 10:13 Zeynep Elmalı
Protokol ve İş İnsanlarına Özel Birim Kuran Başhekime Tepki Geldi

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Selçuk Yüksel tarafından protokol üyeleri ve iş insanlarının randevu ve muayene işlemleri sırasında beklememeleri için özel birim oluşturduğunu bir yazıyla aktardı. Tepki gören yazının, “Değerli Protokol Üyeleri ve İş İnsanları, PAÜ Hastaneleri olarak siz değerli misafirlerimizin sağlığı ve zamanı bizler için çok kıymetlidir” kısmı “Hiç hoş olmamış. Protokol ve İş insanlarının sağlığı ve zamanı çok kıymetli imiş! Vatandaşın canı...” şeklinde eleştirildi

İş adamlarına özel muamele

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Selçuk Yüksel, protokol üyeleri ve iş insanlarının randevu ve muayene işlemleri sırasında beklememeleri için özel birim oluşturdu. Bu imtiyazlı muamele başhekimliğin protokol üyeleri ve iş insanlarına bir yazı yazarak durumu bildirmesiyle ortaya çıktı. PAÜ Hastanesi’nde başlatılan yeni uygulamada protokol ve iş insanlarına hastane girişinde ayrı bir kapıyı kullanma olanağı sağlandı ve personel görevlendirildi. Sözcü’nün haberine göre; yeni birimin tanıtımını yapan Yüksel’in iş insanlarına gönderdiği yazı İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk tarafından sosyal medyada paylaşıldı. PAÜ’deki ayrıcalıklı muameleye tepki gösteren yaptığı paylaşımda; “Bir üniversite hastanesinin hastaları ekonomik ve sosyal statülerine göre sınıflandırması hiç hoş olmamış. Protokol ve İş insanlarının sağlığı ve zamanı çok kıymetli imiş! Vatandaşın canı...” şeklinde paylaşım yaptı.

Yakıştı mı hocam?

Şifre Haber, Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel’in adıyla yayınlanan bir dâvet yazısında, protokol üyelerine ve iş insanlarına özel hizmet vermek amacıyla ‘muayene birimi’’ kurulduğu yönündeki haberi ‘Kıyak mı jest mi?’ başlığıyla yayına vermişti. Haber yayına verildikten sonra Şifre Haber Sitesi’ndeki ilgili haberin altında ve sosyal medya adreslerinde yüzlerce yorumla, adeta linç edildi. Şifre Haber linç üzerine şunları yazdı: “Bu mesajı alır almaz güdümlü bomba gibi hedefe kilitlenen ‘talimatlı yorumcular’ sanki haberde, doktorun doktorluğuna lâf edilmişçesine onu göklere çıkarıyor, Şifre Haber’i de yerden yere vuruyordu… Son sözümüz Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel’e. Sizi sevenlerin duygularını kullanarak, objektif haber yapan, doktorluğunuza en ufak bir lâf etmeden, tamamen idarî göreviniz nedeniyle devreye soktuğunuz bir konuyu haberleştiren ve sizin görüşlerinize de noktası, virgülüyle yer veren bir medya kuruluşunu hedef göstermek. Yakıştı mı Hocam?”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Vatandaş rıza 3 hafta önce
Ne lan bu lordlar ve avamlar mi firavunlar ve köleleri mi bu nasıl bir zihniyet ak parti hükümetinin ilkelerine insan onuruna yakışmayan bu davranış sorgulanmalıdır derhal bu ve bunun gibi zihniyetler kişiler görevden alınmalıdır . peygamber ki Bilal ne isee bende oyum diyen bir ahlak tam nerelere geldik ilerde sen fakirsin sen orta sinifsin diye bölümler servisler de açarsa hiç şaşırmam bu zevat derhal görevden alınmalıdır
Dr. 3 hafta önce
Aslında var olanı görünür kılmışlar. En azından bu dürüstçe bir tavır.
Sağlıksız Sağlıkçı 3 hafta önce
Paran varsa Adamın varsa devri mi oluyor şimdi
CovidAcil 3 hafta önce
Şerefsizlik yapıp hasta kayırmaktan başka bir şey değil bu!
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?