PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Promosyon İçin Bakanlıklar Devrede

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ardından İBB’nin de 3 yıl için 27 Bin liralık promosyon anlaşması yapmasının ardından 3 Bakanlık devreye girdi.

Gündem 02.10.2022, 12:05 04.10.2022, 11:01 Cansu Polat
Promosyon İçin Bakanlıklar Devrede

Türkiye Gazetesinde yer alan habere göre; Sağlık Bakanlığı 81 İl Sağlık Müdürlerine elektronik ileti göndererek, banka promosyonları hakkında ihale veya işlem yapmamaları, Bakanlık tarafından merkezi bir çalışmanın yürütüldüğü belirtildi.

Bilindiği üzere sağlık çalışanları promosyon ödemelerinin düşük kaldığını, Sağlık Bakanlığı personeli için geçmiş yıllarda yapılan promosyon sözleşmelerinin güncellenmesini ısrarla talep ediyorlar. Sağlık profesyonelleri uzun süreli anlaşmaların mağduriyet yaşattığını ileri sürülerek yeni anlaşmasnın 50 Bin TL, 3 yıl süreli ve enflasyon farkının da protokole yansıtılmasını istiyor.

Diğer taraftan Sağlık Bakanlığının yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının da promosyon sözleşmeleri ile ilgili çalışma yaptıkları açıklandı.

Promosyonda Hangi Kurum Ne Kadar Kaldı?

THY................ 40 bin TL

Polisler.......... 27 bin TL

İBB.................. 27 bin TL

ABB................ 27 bin TL

Emekliler...... 10 bin TL

Yorumlar (16)
Berkay 2 ay önce
Bakanlık neden karışıyor ki bu işe.bankalar :%420kar açıklamış.Her il kendi sendikalarla sağlık müdürlükleri ile yapmasi daha uygun.
Uzman Biyolog 2 ay önce
Yeni bir indiregandi sektörü oluştu. Çullanırlar tabi.
dr 2 ay önce
hekimler daha az almalı bir hekim olarak bunu belirtiyorum çünkü maaşımız 50-60bin tl
ve maaşlarımız da azaltılmalı gereksiz fazla
Uzman doktor 2 ay önce
Hadi ordan troll, sana 5 bin lira da fazla. Ekmek patates ye sana yeter.
Hadi oradan 2 ay önce
???????????????????????? yalanına köpekler işesin...
... 2 ay önce
Valla Maraş il sağlık müdürü ölü taklidi yapıyordu. Bakanlıkta durun deyince daha elini sürmez.. Maraş il sağlık ve sağlık-sen sağlık personelini düşünmüyor. İnsanın aklına başka şeyler geliyor. Umarım altından menfaat çıkmaz. Göreceğiz baba yiğit bir sağlık müdürü olsaydi şimdi ki bitirmişti bu işi. Ama zaten sağlıkçı düşmanı..
35000 TL altı 2 ay önce
Kabul edilemez
cetin dodur 2 ay önce
ne 35000 i 50 000 tl altı kesinlikle kabul edilemez.
sağlık memuru 2 ay önce
Niye tartışma yaratıyor, kedi köpek beslemek isteyen alsın evine götürsün. Hastanede kedi köpek mi beslenir. Şaka gibi haber. Daha geçenlerde hastane kedi köpek ten geçilmiyor nerde yöneticiler diye haber yapmıştınız. VAllahi şaka gibisiniz
T akbulut 2 ay önce
Haydin en az 50 bin artı enflasyon farkı bu arada herkes emi nasılsın ogul ey misiniz
Uzman Biyolog 2 ay önce
Merkezi oldu mu siz daha unutun 30binin üstünü. Çünkü hbir banka tek seferde 8milyar tl nakit vermez. Hemde 1 günde. Adamlar 20milyar kar açıklamışlar sana mı versinler yarısını
ALİ 2 ay önce
ÖĞRETMENLERİ SAHİPSİZ BIRAKMA SAYIN MEB
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın