PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Prof. Dr. Mustafa Karataş ‘Maaş Promosyonu Helal mi?’ Sorusuna Cevap Verdi

Son dönemde bankalar tarafından kamu personeline ve memur emeklilerine dağıtılan promosyonlar hakkında Prof. Dr. Mustafa Karataş önemli uyarılarda bulundu.

Gündem 25.10.2022, 20:05 26.10.2022, 02:58 Cansu Polat
Prof. Dr. Mustafa Karataş ‘Maaş Promosyonu Helal mi?’ Sorusuna Cevap Verdi

Ülke TV ekranlarında program yapan Prof. Dr. Mustafa Karataş bankaların verdiği promosyon parası ile borç ödenebilir mi? sorusuna yanıt verdi.

Prof.Dr. Karataş, bankadan alınan promosyonların alınmaması gerektiğini, eğer alınıyorsa bakmakla yükümlü bulunmayan kimselere ya da muhtaç olanlara verilmesi gerektiğini ifade etti.

Bankanın karşılıksız para vermeyeceğini dile getiren Karataş, ''Paranı yatırma bakalım versin hediye. Yatırmana para veriyor mu? Vermiyor. O paradan yararlandığı için sana faiz veriyor. Ve faiz yarışına girişildi şimdi. Ve ısrarla promosyon çoğaldığı için tatlı geliyor. Hacısı, hocası, emeklisi koşuyor'' dedi.

Yorumlar (22)
Hemşire bulut c. 1 ay önce
Bu savaş hak ila batılın savaşı. Hocamızın ağzına sağlık haklı da. Haa O parayı harcadık mı evet harcadık
ya bi git 1 ay önce
vaaz vaaz vaaz , hırsızlıkla gidilen hac helal, yolsuzlukla edilen mal helal, promosyon haram öyle mi !
Sağlıkçı 1 ay önce
Hırsızlıkla gidilen haccın helal olduğunu kim söyledi? Din senin benim onun keyfine göre değil Allah'ın emirlerine göre hüküm verir. İnanıp inanmamak sana kalmış. Ben Müslümanım diyorsan emirlerine boyun eğmek zorundasın. Yapamıyorsan da haramı helal göstermek İmanını tehlikeye sokar
Balckeagle 1 ay önce
Hırsılıkla gidilen hac haram. yolsuzlukla edinilen mal haram, promosyon da haram haram haramdır. İslam dini kesin kesin haram demiş ve uzak durun demiş başkası haram yiyyor diye size helal değil bu durumlar.
diş 1 ay önce
Alırsan al ama harama helal denmez
Adamın fikrini sormuşlar oda söylemiş
Osman 1 ay önce
Boş boş konuşuyorsun da madem öyle Allahın dinini anlatmak icin aldigin paralar kaç mılyon lira sen ondan haber ver. Sahabiler paramı aldı bu iş karşılığı ?
Sağlıkçı 1 ay önce
Kendileri tv programına çıkmak için acaba ne kadar ücret alıyor. Dikmişler gözlerini promosyon parasına. Zaten ihtiyacı olmayan almaz. Helal demiyorum ama mecburen şartlar bizi bu yöne yöneltiyor...
Saglikci 1 ay önce
Bu zamana kadar bu promosyonu devlet aldığında helal oluyordu maaş sahipleri alınca harama dönüştü. Bu zamana kadar konuşmamak da harama ortak olmak demek değil mi. Haramzade hocalar sizi. Ülkeyi soyanlar için çıkıp bir açıklama yapabiliyor musunuz. Din tüccarları. Devletin banka sistemini kullanmaması lazım fakat bu dünyadaki ticaret sisteminde kullanılmaması mümkün değil. Dünyadaki herkesin yediği içtiği para bu sistem içinden geçiyor. Ama sistemi anlamakta zorluk cektiginiz icin sizin beyninizden nedense geçmiyor. Faizsiz bankacilik diye bir saçmalik var suanda fetö doneminde de vardi. Faizsiz bankacılık diye birşey olmaz sana haram dedikleri kendilerine helaldir. Fakir fukaraya yardım edecekleri zamanda cok aramalarına rağmen bu kişiler bulamazlar. Neyse daha cokk şahit olunan inanç sömürüleri var. InşAllah birgün hepimiz saf bir inançla mezhepsiz kuran ahlakıyla yaşamayı öğreniriz.
Ben 1 ay önce
KKK helal mi cübbeli değil dedi sizce? Nabza ğöre şerbet ben dersem haram teperekiler deyince helal sizi gidi taklacılar sizi
Doğrucu Davut 1 ay önce
Hiç kimse almasın hepsini sana verelim deseler helal oğlu helal der yüzsüz. şimdiye kadar nerdeydin kıskanç tavuk
44 1 ay önce
kadınlarla sohbet vermeye fetvayı nerden aldın
harun 1 ay önce
Arkadaşlar çok kızarak yorum yapmışlar. Durumun iyi ise bu parayı al sevap beklemeden bir hayra vesile ol
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın