PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Platonik Aşık Olduğu Hemşireyi Vuran Zanlı Adliyede

Platonik aşk beslediği ve elinde çiçekle giderek arkadaşlık teklif ettiği hemşirenin kendisini reddetmesi üzerine silahla ateş ederek hemşireyi vurduktan sonra intihar girişiminde bulunan şahıs adliyeye sevk edildi.

Gündem 04.11.2022, 15:14 Cansu Polat
Platonik Aşık Olduğu Hemşireyi Vuran Zanlı Adliyede

Karaman’da geçtiğimiz haftalarda yaşanan olayda platonik aşk beslediği teyzesinin kızı aynı zamanda sağlık ocağında hemşire olarak çalışan Emine A.’yı silahla vurduktan sonra intihar girişiminde bulunan Hüseyin B. “Emine hemşireyi niye vurdun?” sorusuna cevap vermedi.

İddiaya göre, Hüseyin B. (28), platonik aşk duyduğu ve teyzesinin kızı olduğu öğrenilen Emine A.’nın (26), görev yaptığı 1. Nolu Aile Sağlığı Merkezi’ne gitti. Hemşireler odasında Hüseyin B., daha önce evlenme teklifini kabul etmeyen Emine A. ile tartışmaya başladı. Çıkan tartışma sonrası Hüseyin B., belinden çektiği kuru sıkıdan çevirme silahıyla Emine A.’ya ateş etti. Daha sonra Hüseyin B., aynı tabanca ile kendini vurdu. Ağır yaralanan hemşire ile Hüseyin B., yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla kaldırıldıkları Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Uğradığı saldırı sonucun ameliyata alınan Emine A.’nın bir böbreğini kaybettiği öğrenildi. Yapılan müdahalenin ardından bilinci açık hale gelen hemşire Emine A., tedavisinin devamı için ambulansla Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Karaman'da tedavisi tamamlanan zanlı Hüseyin B. ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hüseyin B., adliyeye getirilişi sırasında gazetecilerin "Emine hemşireyi niye vurdunuz?" sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

Yorumlar (0)